Lato z planem daltońskim – differentation in Dalton Plan – Łódź 2018 za nami
Publikacje/Teksty , Wydarzenia / 16 sierpnia 2018 / Ilość odsłon: 1 450

Drodzy czytelnicy, Najszybciej mijają te dni, które wypełnione są radością, ciekawością, miłością i przyjaźnią.  Takie były 3 dni ostatniego weekendu w Łodzi, na skraju przepięknego Parku Łagiewnickiego, pośród dwustuletnich dębów i uroczych stawów porośniętych rzęsą wodną, w których można było spotkać nawet wodnika :-). Pogoda nas też nie zawiodła, bo nawet gwałtowna ulewa pojawiła się w czasie kolacji i równie szybko znikła pozostawiając odświeżający chłód po całym dniu upalnej pogody. (Zdj. 1  Zaczynamy ) Jeśli ktoś z Was, nie miał okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu, to zapraszamy na fanpage  PlanDaltoński, gdzie udostępniliśmy wiele relacji uczestników tego wydarzenia. Nie mam zamiaru namawiać nikogo do zakładania sobie profilu na Facebooku, ale nawet jak nie jest się aktywnym użytkownikiem tego medium, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy no i poznać mnóstwo fantastycznych osób. Nie ukrywam, że wiele z nich pojawiło sie właśnie na letniej szkole daltońskiej – jak potocznie nazwaliśmy to spotkanie – dzięki mediom społecznościowym. (Zdj. 2 Wodnik prosto z Moraw) Analizując ankiety ewaluacyjne, wzięliśmy pod uwage wszelkie sugestie, o czym przekonacie się za rok :-).  Jedyne czego nie zmienimy to charakteru wykładów i zajęć warsztatowych. Będą one nadal związane z ideą planu daltońskiego, nie będą one jednak szkoleniem z planu daltońskiego zwłaszcza…

Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe w Szczecinie – 18 listopada 2017r.
Wydarzenia / 10 września 2017 / Ilość odsłon: 3 219

Aktualizacja 17.09.2017 Nabór chętnych zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia. Kolejny termin niebawem. Tej jesieni organizujemy jeszcze jedno szkolenie podstawowe z pedagogiki planu daltońskiego, a więc dedykowane osobom, które rozpoczynają przygodę z ideą Helen Parkhurst, które chcą poznać zasady planu daltońskiego, aby móc podjąć decyzję czy jest to sposób pracy „dla mnie”.  Ponieważ rozpoczęliśmy współpracę z naszym nowym trenerem ze Szczecina – Panią Agnieszką Czeglik,  pierwsze szkolenie dla osób, które są indywidualnie zainteresowane poznaniem planu daltońskiego od podstaw, odbedzie się właśnie w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 18 listopada do Szczecnia, a poniżej podajemy szczegóły dotyczące szkolenia: Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera, dyrektorkę certyfikowanego publicznego przedszkola daltońskiego,  bazując na sprawdzonym programie szkoleniowym opracowanym przez Annę i Roberta Sowińskich, z którym zapoznało się już ponad 1400 osób. Zajęcia dzielą się na 4 części : 1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, losy pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego….

Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe w Łodzi – 16 września 2017
Wydarzenia / 15 sierpnia 2017 / Ilość odsłon: 2 231

Już stało się chyba tradycją, że jesienią – tym razem końcówka lata 🙂 – organizujemy szkolenie z pedagogiki planu daltońskiego – tzw szkolenie podstawowe, a więc dedykowane osobom które rozpoczynają przygodę z ideą Helen Parkhurst, które chcą poznać zasady planu daltońskiego, aby móc podjąć decyzję czy jest to sposób pracy „dla mnie”. Jest to też propozycja dla tych z czytelników naszej strony, którym nie udało się zorganizować szkolenia w swoich placówkach a są nadal zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy.  Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 16 września do Łodzi, a poniżej podajemy szczegóły dotyczące szkolenia. Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez trenerów mających doświadczenie szkoleniowe, wiedzę nt. pedagogiki daltońskiej zdobytą na szkoleniach zagranicznych i krajowych. Z kontaktów krajowych z nauczycielami, którzy z powodzeniem stosują ten sposób na edukację, zbierają doświadczenie, które pozwala modyfikować szkolenie, tak aby było najefektywniejszym wykorzystaniem 6 godzin zajęć szkoleniowych. Zajęcia dzielą się na 4 części : 1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe…

Przedszkole daltońskie w Lublinie
Wydarzenia / 7 grudnia 2016 / Ilość odsłon: 3 110

Zapraszamy na rozmowę z Panią Dyrektor Anastazją Minik z Przedszkola Nr 14 w Lublinie, która z rąk Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dalton Katarzyny Dryjas otrzymała 21 listopada 2016 roku na konferencji daltońskieh w Poznaniu certyfikat przedszkola daltońskiego. Certyfikowanych przedszkoli przybywa, kolejne są na drodze do rychłego otrzymania tego wyróżnienia.

5 lat Daltona w Polsce
Wydarzenia / 25 listopada 2016 / Ilość odsłon: 3 667

Cóż, latka lecą, nie tylko ludziom. Jeśli liczyć więc, że plan daltoński w Polsce rozwija się tak długo jak Polskie Stowarzyszenie Dalton, to mamy już rozkapryszonego pięciolatka 🙂 Na szczęście organizacje, stowarzyszenia, fundacje, inaczej przeżywają kolejne lata swojego rozwoju, więc śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z okrzepłą już organizacją. Myślę jednak, że nie szyld jest najważniejszy, lecz o ludzi jacy skupieni są wokół idei planu daltońskiego w Polsce, i to niezależnie czy działają w czy poza Stowarzyszeniem.

Zapisz się do naszego newslettera!
Szanujemy Twoją prywatność.