Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe w Szczecinie – 18 listopada 2017r.
Wydarzenia / 10 września 2017 / Ilość odsłon: 2 696

Aktualizacja 17.09.2017 Nabór chętnych zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia. Kolejny termin niebawem. Tej jesieni organizujemy jeszcze jedno szkolenie podstawowe z pedagogiki planu daltońskiego, a więc dedykowane osobom, które rozpoczynają przygodę z ideą Helen Parkhurst, które chcą poznać zasady planu daltońskiego, aby móc podjąć decyzję czy jest to sposób pracy „dla mnie”.  Ponieważ rozpoczęliśmy współpracę z naszym nowym trenerem ze Szczecina – Panią Agnieszką Czeglik,  pierwsze szkolenie dla osób, które są indywidualnie zainteresowane poznaniem planu daltońskiego od podstaw, odbedzie się właśnie w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 18 listopada do Szczecnia, a poniżej podajemy szczegóły dotyczące szkolenia: Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera, dyrektorkę certyfikowanego publicznego przedszkola daltońskiego,  bazując na sprawdzonym programie szkoleniowym opracowanym przez Annę i Roberta Sowińskich, z którym zapoznało się już ponad 1400 osób. Zajęcia dzielą się na 4 części : 1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, losy pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego….

Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe w Łodzi – 16 września 2017
Wydarzenia / 15 sierpnia 2017 / Ilość odsłon: 1 615

Już stało się chyba tradycją, że jesienią – tym razem końcówka lata 🙂 – organizujemy szkolenie z pedagogiki planu daltońskiego – tzw szkolenie podstawowe, a więc dedykowane osobom które rozpoczynają przygodę z ideą Helen Parkhurst, które chcą poznać zasady planu daltońskiego, aby móc podjąć decyzję czy jest to sposób pracy „dla mnie”. Jest to też propozycja dla tych z czytelników naszej strony, którym nie udało się zorganizować szkolenia w swoich placówkach a są nadal zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy.  Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 16 września do Łodzi, a poniżej podajemy szczegóły dotyczące szkolenia. Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez trenerów mających doświadczenie szkoleniowe, wiedzę nt. pedagogiki daltońskiej zdobytą na szkoleniach zagranicznych i krajowych. Z kontaktów krajowych z nauczycielami, którzy z powodzeniem stosują ten sposób na edukację, zbierają doświadczenie, które pozwala modyfikować szkolenie, tak aby było najefektywniejszym wykorzystaniem 6 godzin zajęć szkoleniowych. Zajęcia dzielą się na 4 części : 1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe…

Przedszkole daltońskie w Lublinie
Wydarzenia / 7 grudnia 2016 / Ilość odsłon: 2 666

Zapraszamy na rozmowę z Panią Dyrektor Anastazją Minik z Przedszkola Nr 14 w Lublinie, która z rąk Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dalton Katarzyny Dryjas otrzymała 21 listopada 2016 roku na konferencji daltońskieh w Poznaniu certyfikat przedszkola daltońskiego. Certyfikowanych przedszkoli przybywa, kolejne są na drodze do rychłego otrzymania tego wyróżnienia.

5 lat Daltona w Polsce
Wydarzenia / 25 listopada 2016 / Ilość odsłon: 3 086

Cóż, latka lecą, nie tylko ludziom. Jeśli liczyć więc, że plan daltoński w Polsce rozwija się tak długo jak Polskie Stowarzyszenie Dalton, to mamy już rozkapryszonego pięciolatka 🙂 Na szczęście organizacje, stowarzyszenia, fundacje, inaczej przeżywają kolejne lata swojego rozwoju, więc śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z okrzepłą już organizacją. Myślę jednak, że nie szyld jest najważniejszy, lecz o ludzi jacy skupieni są wokół idei planu daltońskiego w Polsce, i to niezależnie czy działają w czy poza Stowarzyszeniem.

Spotkanie z planem daltońskim w Łodzi
Wydarzenia / 30 stycznia 2016 / Ilość odsłon: 3 805

30 stycznia zjechali do Łodzi nauczyciele z całej Polski między innymi z Włocławka, Prudnika, Białegostoku, Warszawy, Elbląga, Smólnika, Poznania, Wałcza …

Audyt w Dzbeninie
Wydarzenia / 4 października 2015 / Ilość odsłon: 4 972

Pierwszego października odbył się pierwszy dla Polskiego Stowarzyszenia Dalton finalny audyt certyfikujący Szkoły Podstawowej. Podczas procesu certyfikacji hospitowałam po jednej lekcji na każdym poziomie, rozmawiałam z dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami. Każdy z nich zaprezentował swoje bogate portfolio. Szkoła była znakomicie przygotowana do procesu certyfikacji.

Daltońska jesień 2014 w Polsce – konferencja w Poznaniu
Wydarzenia / 23 października 2014 / Ilość odsłon: 8 079

Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP zaprasza dyrektorów i nauczycieli, doradców metodycznych, nauczycieli akademickich uczelni pedagogicznych oraz studentów edukacji elementarnej do udziału w konferencji międzynarodowej „Koncepcja Planu Daltońskiego w edukacji elementarnej – wiedza i praktyka”, która odbędzie się 19.11.2014 roku.

Daltońska jesień 2014 w Polsce – konferencja w Lesznie
Wydarzenia / 23 października 2014 / Ilość odsłon: 6 736

Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Króla Stanisława Leszczyńskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Dalton serdecznie zapraszają do udziału w międzynarodowym szkoleniu „Pedagogika planu daltońskiego w edukacji elementarnej”, która odbędzie się dnia 20 listopada 2014 roku.

Spotkanie z Prezydentem….
Wydarzenia / 26 listopada 2013 / Ilość odsłon: 6 032

W poniedziałek, 18 listopada 2013 roku gościli w naszej szkole:  prezydent Dalton International Roel Rohner  z Holandii i prezes Polskiego Stowarzyszenia Dalton pani Katarzyn Dryjas. W spotkaniu z nimi uczestniczyli: dyrektor szkoły Robert Plewka, wicedyrektor pani Agata Kulus, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pracujący wg. założeń pedagogiki  planu daltońskiego: