Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe w Szczecinie – 18 listopada 2017r.

Aktualizacja 17.09.2017

Nabór chętnych zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia. Kolejny termin niebawem.

Tej jesieni organizujemy jeszcze jedno szkolenie podstawowe z pedagogiki planu daltońskiego, a więc dedykowane osobom, które rozpoczynają przygodę z ideą Helen Parkhurst, które chcą poznać zasady planu daltońskiego, aby móc podjąć decyzję czy jest to sposób pracy „dla mnie”.  Ponieważ rozpoczęliśmy współpracę z naszym nowym trenerem ze Szczecina – Panią Agnieszką Czeglik,  pierwsze szkolenie dla osób, które są indywidualnie zainteresowane poznaniem planu daltońskiego od podstaw, odbedzie się właśnie w Szczecinie.

Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 18 listopada do Szczecnia, a poniżej podajemy szczegóły dotyczące szkolenia:

Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe

Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera, dyrektorkę certyfikowanego publicznego przedszkola daltońskiego,  bazując na sprawdzonym programie szkoleniowym opracowanym przez Annę i Roberta Sowińskich, z którym zapoznało się już ponad 1400 osób.

Zajęcia dzielą się na 4 części :

1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, losy pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego.

2. Instrukcja w planie daltońskim, „zajęcia daltońskie”.

3. Motywacja wewnętrzna kluczem do odpowiedzialności za własną edukację.

4. Praktyczne zastosowanie pedagogiki planu daltońskiego w szkole i przedszkolu.

5. Aranżacja sali, wykorzystanie pomocy edukacyjnych, organizacja czasu pracy.

Wykładowca: Agnieszka Czeglik

Koszt szkolenia to 200 zł. Dla osób, które się zgłoszą i dokonają wpłaty do  15 października, cena wynosi 150 zł. W ramach tej opłaty uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa, „Pomocnik nauczyciela”, który zawiera gotowe pomysły na pomoce edukacyjne, pozwalające od następnego dnia wdrażać elementy planu daltońskiego. Zapewniamy również ciepły posiłek, kawę, herbatę.

Zajęcia zaczynają się o godz. 10.00 , o miejscu poinformujemy w późniejszym terminie, tak aby warunki szkolenia były dostosowane do ilości chętnych.

W celu zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu proszę o :

–  kontakt telefoniczny (502 583 457) – wystarczy wysłać smsa z adresem mailowym, a my wyślemy warunki uczestnictwa i dane do wpłaty za szkolenie.

lub

– wysłać wiadomość TUTAJ

lub

– wysłać zgłoszenie z adresem mailowym poprzez FB: https://www.facebook.com/PlanDaltonski/

Serdecznie zapraszamy!