Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

W poszukiwaniu klucza do efektywnego uczenia się – spotkanie z Magdaleną Niedźwiecką-Anuszczyk

Zapraszamy na rozmowę z Magdaleną Niedźwiecką-Anuszczyk, właścicielką Szkoły Pamięci SENSOS z Łodzi.

Czy wiecie, że każdy z nas ma indywidualny styl uczenia się? A to znaczy, że jeśli w porę nie zorientujemy się jaki styl nam najlepiej pasuje, efektywność uczenia się będzie zupełnie przypadkowa.

Czy pamiętacie ze swojego dzieciństwa, a może z obserwacji tego, jak uczuły się Wasze dzieci, że były momenty, w których trudno było opanować jakąś część materiału?

Wyobraźcie wiec sobie, że to nie był problem z waszym potencjałem intelektualnym, ale problem z doborem właściwych narzędzi. To tak jakbyście do wbicia gwoździa, zaczęli używać wkrętaka, a wystarczyłoby, aby ktoś wskazał Wam po prostu młotek. Jeśli czujecie, że nauka dla waszego dziecka to jest duże wyzwanie, posłuchajcie tej rozmowy, bo może się okazać, ze rozwiązanie jest bardzo blisko.

Listen to „ONDU#11:W poszukiwaniu klucza do efektywnego uczenia się – spotkanie z Magdaleną Anuszczyk” on Spreaker.

Subscribe on Android

 

 

Kim jest Magda?

Magdalena Niedźwiecka-Anuszczyk, mgr psychoedukacji w zakresie pedagogiki podmiotowości i kreatywności, trenerka pamięci, szkoleniowiec z uprawnieniami do pracy z grupą metodą warsztatu psychoedukacyjnego i edukacyjnego w zakresie rozwijania postaw twórczych, twórczego myślenia i podstawowych umiejętności interpersonalnych. Licencjonowany trener Szkoły Pamięci Wojakowskich z Bydgoszczy, partner merytoryczny SmartLearning i Świetlica Podwórkowa w Łodzi.

Realizatorka treningów pamięci i koncentracji uwagi dla uczniów, dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu metodyki przyspieszonego uczenia się, neuropedagogiki, metodyki rozwijania zdolności do skupiania uwagi i zapamiętywania dla oświaty i biznesu. Projektując szkolenia z zakresu nowoczesnych technik uczenia (się), akcentuje konieczność łamania schematów i skupiania edukacji wokół metod i indywidualnego profilu uczenia się ucznia.

W obszar jej szczególnych zainteresowań wpisuje się projektowanie i realizowanie sytuacji edukacyjnych z wykorzystaniem awangardy zmysłowej, synestezji. Od niedawna z radością zgłębia sekrety sztuki myślenia wizualnego i siły obrazu w przekazie – sketchnotingu.
Współpracowała z łódzką uczelnią wyższą: Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną, prowadząc zajęcia z zakresu rozwijania kompetencji miękkich, twórczego rozwiązywania problemów, metod aktywizujących oraz metodyki pracy z uczniem na studiach podyplomowych, licencjackich i magisterskich. Jest autorką wielu artykułów opublikowanych na portalu www.indywidualni.pl, dotyczących problematyki efektywnego nauczania się.

Od 2010 roku zaangażowana w komercyjny projekt Szkoła Pamięci SENSOS (www.sensos.pl) i Szkoła Umiejętności Miękkich PASJA (www.facebook.com/pasjawarsztaty/).

Z zamiłowania pedagożka, jest otwarta na ludzi, skoncentrowana na praktycznych działaniach – na łączeniu wiedzy z aktywnych metod nauczania z diagnozą indywidualnego profilu uczenia się dziecka i popularyzowaniu metodyki przyspieszonego uczenia się w edukacji. Organizuje i prowadzi rozwojowe warsztaty dla rodziców, wspierające i rozwijajcie ich umiejętności wychowawcze. Prywatnie… żona Wojtka i mama Wiktorii, właścicielka kotki Zoli.