Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Dziecko i zespół Aspergera – Monika Szulkowska

Zespół Aspergera to pojęcie, które coraz częściej zastępowane jest przez spektrum autyzmu. Rozmawiając z naszymi gośćmi o ich dokonaniach edukacyjnych, koncentrujemy się na sprawach zawodowych. Czasem, zupełnie nie zamierzenie, trafiają nam się rozmówcy, którzy gotowi są na włączenie tematów z życia prywatnego. Tym razem będzie to bardzo mocno związane z edukacją i obszarem działań Ani, jako terapeuty. Dzieci z ZA są wśród nas i dzięki dojrzałości rodziców i otwartości nauczycieli, mogą sobie nieźle w życiu radzić. Będziemy też rozmawiali na temat współpracy, która teraz nabiera zupełnie innego znaczenia. Naszym gościem była Monika Szulkowska:
– nauczycielka dyplomowana języka angielskiego i polskiego w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.
– 😊 Ambasadorka Wiosny Edukacji 😊
– Trenerka MIE 😊
– Certyfikowany Trener TUS 😊

Zarażona wirusem eduzmiany mama „Aspika” zaangażowana we współpracę międzyszkolną na rzecz zmiany ułatwiającej dzieciom ze spektrum funkcjonowanie w rzeczywistości szkolnej 😊 prowadzi bloga pomyslyticzerki.blogspot.com 😊 prywatnie entuzjastka gotowania i żona bluesmana.

Listen to „ONDU#132: Dzieci z zespołem Aspergera w szkole – Monika Szulkowska” on Spreaker.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o tym, jak pracować z dziećmi o specjalnych potrzebach, zapraszamy na rozmowę z prof. Martą Bogdanowicz, gdzie w 56 odcinku podcastu rozmawiamy o dysleksji: Cała prawda o dysleksji