Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Wokół szkoły – Jarosław Pytlak

Wokół Szkoły to nazwa bloga naszego gościa w 133 odcinku podcastu. Aby pobyt w szkole dawał uczniom podstawy do życia w realnym świecie, nie może być od niego zbyt odległy. Taki model szkoły wymarzył sobie nasz gość i taki tworzy od wielu lat. Dla nauczycieli jak i dyrektorów jest niczym latarnia morska dla zbłąkanych podróżników. Choć jego przesłania są proste, to dla wielu nieosiągalne. Najciekawsze jest to, że to co niemożliwe dla jednych, staje się zwyczajne dla drugich. Dlatego w tym kontekście, będziemy rozmawiali o zwyczajnych rzeczach w niezwyczajnych czasach. Nasz gość, Jarosław Pytlak, od lat zarządza szkołą STO w Warszawie na Bemowie a do tego przeznacza mnóstwo czasu na dzielenie się swoimi przemyśleniami, nie tylko na blogu Wokół Szkoły. Zapraszamy na spotkanie, które będzie dotykało najważniejszych obecnie tematów edukacyjnych, w tych niespokojnych czasach.

Listen to „ONDU#133: Wokół szkoły – Jarosław Pytlak” on Spreaker.

A jeśli chcesz posłuchać innego doświadczonego lidera, to zapraszamy do odsłuchania 17 odcinka podcastu. Rozmawiamy w nim o szkole, której dyrektorką była Ewa Radanowicz .

Książka jest też przewodnikiem pozwalającym odkryć plan daltoński krok po kroku, autor cierpliwie wyjaśnia wszystko od podstaw, charakteryzując osobowość nauczyciela daltońskiego. Przedstawia prawdziwy obraz współczesnej pracy nauczyciela z konkretnymi radami i sposobami nie tylko na przetrwanie, ale na rozwój i rozkwit osobisty oraz zawodowy.” – dr Sonia Szramek-Karcz (więcej)