Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Plan daltoński – szkolenia

Plan daltoński, to koncepcja edukacyjna, której poznanie pomaga nauczycielom rozwijać w dzieciach kompetencje niezbędne do życia w dorosłym świecie. Wśród nich kluczowe to samodzielność, odpowiedzialność i współpraca. Z naszym szkoleń skorzystało już ponad 10 tysięcy nauczycieli w Polsce.

***

SZKOLENIA ONLINE

UWAGA: od 2021 roku proponujemy Państwu również szkolenia online w postaci rozbudowanego, 36-godzinnego kursu online, do którego jest dostęp przez 12 miesięcy. Więcej na stronie https://daltononline.pl. Na tej stronie znajdują się również opinie naszych kursantów. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać ofertę dla rady pedagogicznej, wystarczy napisać do nas na adres info(at)plandaltonski.pl. A jeśli już teraz chcesz zobaczyć jak wygląda nasz kurs od środka, obejrzyj krótki FILM

***

KONSULTACJE ONLINE

Jeśli chciałabyś skonsultować jakieś działania, zapytać, czy spotkać się z nami bez konieczności zamawiania szkolenia, oferujemy tez konsultacje online indywidualne i grupowe. W celu umówienia się i wyceny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

***

SZKOLENIA STACJONARNE

Podczas zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Przeszkoliliśmy już stacjonarnie ponad 7 000 nauczycieli w całej Polsce i w Irlandii.  W szkoleniach biorą udział pzrede wszystkim nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych oraz rodzice.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi koncepcję stworzoną przez amerykańską nauczycielkę Helen Parkhurst. Przekazujemy wiedze nt. pedagogiki daltońskiej zdobytą na szkoleniach zagranicznych i krajowych oraz zebraną z doświadczeń pracy w placówce daltońskiej.

Nad jakością szkoleń czuwa Prezes Fundacji Plandaltoński.Pl Anna Sowińska.

A oto w skrócie z czego składają się nasze zajęcia prowadzone stacjonarnie w placówce Zamawiającego: 

***

I. Szkolenie przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę z planem daltońskim:
  6 x 45 min:

1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, rozwój pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego.
2. Praca z instrukcją – zasady tworzenia instrukcji, wprowadzenie do wdrożenia planu daltońskiego, pierwsze kroki oraz komunikacja w planie daltońskim. 

3. Motywacja wewnętrzna kluczem do odpowiedzialności za własną edukację – w jaki sposób realizować w praktyce przejście od nauczania do uczenia się, ja rozwijać w dzieciach motywacji wewnętrzną. 

4. Konstruowanie zajęć według planu daltońskiego – zapoznanie z procesem dydaktycznym uwzględniającym poznaną wcześniej metodykę, uzupełnioną o elementy wynikające z zastosowania planu daltońskiego.

5. Praktyczne zastosowanie pedagogiki planu daltońskiego w szkole i przedszkolu – jak zmieniać nawyki dorosłych i dzieci/uczniów, aby efektywnie korzystać z poznanych zasad.

6. Aranżacja sali, wykorzystanie pomocy edukacyjnych, organizacja czasu pracy – jakie warunki należy spełnić, aby aranżacja  i pomoce wspierały stosowanie planu daltońskiego w placówce.

Każdy uczestnik otrzyma solidną porcję wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającą od następnego dnia wdrażać elementy planu daltońskiego, a na zakończenie szkolenia certyfikat uczestnictwa.

***

II. Szkolenie zaawansowane (6x 45 min. dla osób, które brały udział w naszym szkoleniu podstawowym)*

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które już w swojej pracy stosują zasady planu daltońskiego – niekoniecznie jednak musieli uczestniczyć w naszym szkoleniu wstępnym. Poniżej roboczy program, który dostosowujemy do każdej grupy indywidualnie.

1. Filary edukacji daltońskiej w praktyce.

2. Kompetencje ucznia i nauczyciela XXI wieku.

3. Wyzwania pedagogiczne – strategie działania według planu daltońskiego.

4. Cechy dobrej instrukcji.

5. Zastosowanie instrukcji w praktyce, rozwijanie samodzielności.

* ponieważ w szkoleniu dla zaawansowanych uznajemy, że treści ze szkolenia podstawowego (lub naszego kursu online) są znane i stosowane w praktyce przez co najmniej rok i do nich się odwołujemy w zadaniach warsztatowych, nieefektywne jest szkolenie zaawansowane jako kontynuacja innych programów szkoleniowych

Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych, w soboty od godz.9.00.

Wykładowcy:

Anna Sowińska – Prezes Fundacji Plandaltoński.pl, konsultant edukacji daltońskiej „Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl”, Właścicielka firmy szkoleniowej „Alter Edukacja” oraz „Gabinetu terapii pod skrzydłami Anny Sowińskiej”.  W latach 2008-2015 dyrektorka pierwszej w powojennej Polsce daltońskiej Szkoły Podstawowej, autorka wielu publikacji nt. nowoczesnej edukacji, nauczycielka pierwszych w Polsce w latach 90-tych  klas autorskich, autorka programu szkoleniowego z pedagogiki planu daltońskiego oraz współautorka książki nt. planu daltońskiego w Polsce pt. „Od nauczania do uczenia się. Nasz plan daltoński”.

Robert Sowiński – Przewodniczący Rady Fundacji Plandaltoński.pl, redaktor portalu plandaltonski.pl, wydawca publikacji dot. planu daltońskiego (Wydawnictwo SOR-MAN), wydawca kursów online oraz producent cotygodniowych audycji na żywo w mediach społecznościowych, autor newslettera „Daltońskie wieści”, współautor książki „Od nauczania do uczenia się. Nasz plan daltoński”, oraz autor „Zrozumieć plan daltoński” SOR-MAN 2022

Szkolenia odbywają się w placówce Zamawiającego na terenie całej Polski.

Maksymalna liczba uczestników, gwarantująca najlepszy komfort słuchaczy to ok. 25 osób. 

Więcej informacji: 

tel kom 727 588 044, 601 054 754

mail: info@plandaltonski.pl

Jeśli chcesz wcześniej poznać plan daltoński w inny sposób, zapraszamy do przyjrzenia się wydawanym przez nas książkom dla nauczycieli przedszkoli, szkół, rodziców i dzieci, zajrzyj do zakładki Książki


Od niedawna wystartowała strona www.konferencje-edukacyjne.pl

Jest to miejsce gdzie możesz dodać bezpłatnie wydarzenie edukacyjne takie jak konferencje stacjonarne, online, ale również webinary i szkolenia.

One Comment

  1. Ilona Kryńska

    Miałam dziś ogromną przyjemność wzięcia udziału w prowadzonym przez Państwa szkoleniu.
    Dziękuję za pozytywną energię, ogrom praktycznej wiedzy oraz pełen prefofrsjonalizm połączony z niewiarygodną pasją, która tak pozytywnie „ zaraża” i pochłania bez reszty😊.
    Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Comments are closed.