Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Szkoła oczami ucznia – Zofia Przystup i Ignacy Kowalkowski

Witajcie w podróży po galaktykach edukacji! Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu EduKOSMOS na naszym kanale YouTube! Tym razem mamy dla Was coś wyjątkowego!Będziemy rozmawiać z prawdziwą gwiazdą edukacji – nauczycielką z szkoły podstawowej oraz jej uczniem!
Czy jesteście ciekawi, jak wygląda szkoła z perspektywy współczesnych uczniów?
Czy to kosmiczna podróż do świata wiedzy, czy może czarna dziura pełna domowych zadań?
Czy orbita nauczania przesunęła się na tyle, że już nie trzeba wkuwać lekcji na pamięć?
Czy testy to teraz nasza ulubiona forma sprawdzianów?

Włączcie silniki ciekawości i dołączcie do nas w tej ekscytującej podróży po wszechświecie edukacji! Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic szkoły podstawowej w oczach jej bohaterów. Przygotujcie się na rozmowę pełną humoru, anegdot i cennych lekcji. Czy jesteście gotowi do startu? Pamiętajcie, kto śmieje się ostatni… na pewno nie jest nauczycielem sprawdzającym prace domowe! Pamiętajcie, subskrybujcie, lajkujcie i zostawiajcie komentarze!

EduKOSMOS – Więcej Lepszej Edukacji


A o to nasi goście:
Zofia Przystup, polonistka, nauczycielka historii, wos, terapeutka pedagogiczna z trzydziestopięcioletnim stażem, nauczycielka dyplomowana, miłośniczka myślenia krytycznego i oceniania kształtującego, liderka CRS (Całościowego Rozwoju Szkoły), trenerka liderów edukacji, ambasadorka Wiosny Edukacji, członkini grupy Superbefrzy RP, kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą. Współautorka innowacji pedagogicznych: „Od czytania i pisania do wychowania” oraz „OK zeszyt”. Na lekcjach bez stopni, podręczników, testów i klasówek. Stawia w swojej pracy na kompetencje i relacje. Opisuje swoją pracę na blogu „OKiem i piórem belferki” https://okiemipiorembelferki.pl/ oraz w postach na Facebooku i Instagramie pod tą samą nazwą.
Ignacy Kowalkowski to certyfikowany Leader Społeczności Wakelet, młody szkoleniowiec, uczestnik w kółku CMI. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie im. Wojska Polskiego, pasjonatem nowoczesnych technologii w edukacji, prowadzi kanał w serwisie YouTube: Nowoczesna Edukacja oraz prowadzi stronę na Facebooku: Nowoczesna Edukacja – Ignacy Kowalkowski

Listen to „EDK#176: Szkoła oczami ucznia – Zofia Przystup i Ignacy Kowalkowski” on Spreaker.

A tutaj wersja video z komentarzami uczestników na żywo: