Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Jak towarzyszyć dziecku, które doświadczyło straty? – dr Marta Anna Sałapata

W naszym wywiadzie pt „Jak towarzyszyć dziecku, które doświadczyło starty?, dr Marta Anna Sałapata dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat jednego z najtrudniejszych wyzwań, z jakimi mogą się zmierzyć dzieci – straty bliskiej osoby. Rozmowa będzie skupiać się na tym, jak śmierć kogoś bliskiego, czy to z rodziny, klasy, czy ze szkoły, wpływa na emocje, koncentrację i zachowanie dzieci. Poruszymy również tematykę strachu przed śmiercią i obaw o najbliższych.

Dr Marta Anna Sałapata, jako doświadczona pedagożka, filolożka i psychotraumatolożka, ma unikalne spojrzenie na te kwestie. Jej praca w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, a także zaangażowanie w Kolektywie Instytutu Dobrej Śmierci, pozwoliła jej zgłębić zagadnienia związane z żałobą, opieką paliatywną i wsparciem w sytuacjach trudnych. Jako nauczyciele, jesteśmy często na pierwszej linii frontu, kiedy dziecko przeżywa stratę.

Nasza rola w rozpoznawaniu i reagowaniu na potrzeby uczniów w tych trudnych chwilach jest nieoceniona. Wierzymy, że wiedza i doświadczenie nasz Gościni pomogą nam lepiej zrozumieć i wspierać swoich uczniów w tych delikatnych momentach. Wierzymy, że będzie to czas pełen ciepła, zrozumienia i praktycznej wiedzy, która wesprze Państwa w codziennej, trudnej pracy.

Listen to „EDK#2011: Jak towarzyszyć dziecku, które doświadczyło straty? – dr Marta Anna Sałapata” on Spreaker.

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć jako twórców, zapraszamy na stronę: https://buycoffee.to/ondu, gdzie można postawić nam wirtualną kawę 🙂 Dziękujemy

Postaw mi kawę na buycoffee.to