Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Dlaczego założyłam szkołę?- dr Agata Gruszecka-Tieśluk

W ostatnich latach w Polsce zauważalne są zmiany w edukacji… (albo może ich brak?), które prowadzą do powstawania coraz większej liczby prywatnych szkół. Główną przyczyną tego trendu jest niezadowolenie rodziców z jakości edukacji w publicznych szkołach oraz dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Rodzice coraz częściej poszukują alternatywnych form edukacji dla swoich dzieci, które zapewnią im lepsze warunki i większe możliwości rozwoju.

Prywatne szkoły często oferują bogatsze programy nauczania, lepsze wyposażenie oraz indywidualne podejście do ucznia. Powstają różne wersje szkół, a dla rodziców jest wyzwaniem znalezienie tej najwłaściwszej. Jak zaufać placówce? Na co zwracać uwagę? To na pewno pytania, jakie stawiają sobie rodzicie.

Po drugiej stronie jest grupa przedsiębiorców, organizacji, które chcą realizować misję edukacyjną w oparciu o konkretny model biznesowy. Jak więc stworzyć szkołę, która spełni oczekiwania dzieci, rodziców i founderów? O tym mi.in porozmawiamy z dr Agatą Gruszecką-Tieśluk, założycielką Autorskiej Szkoły Podstawowej Navigo w Warszawie, należącej do całej sieci szkół Navigo, której pomysłodawcą jest Łukasz Srokowski, który wcześniej już u nas gościł.

Agata jest doktorką nauk społecznych. Przez kilka lat była wykładowczynią akademicką, potem zarządzała wiedzą w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jej współpraca z trzecim sektorem polegała również na ewaluacji projektów społecznych m.in. dla Komisji Europejskiej czy Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest też członkinią Komitetu Naukowego Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. A w 2020 r. założyła swoją autorską szkołę podstawową Navigo Warszawa! Dlaczego? Co skłoniło ją do takiej zmiany swojej zawodowej kariery i postawienia na kształtowanie edukacji dzieci? Jak udało się jej przejść z pracy w trzecim sektorze czy pracy naukowej do prowadzenia własnego biznesu, który rozwija się i ma bardzo dobre opinie?

Agata Gruszecka-Tieśluk jest również trenerką i edukatorką od wielu lat jest zaangażowaną w edukację na różnych poziomach (od przedszkola do uczelni wyższych). Zainteresowana jest głównie zagadnieniem edukacji spersonalizowanej, co wdraża w swojej szkole. Uwielbia działać i rozmawiać, zwłaszcza z dziećmi. Prywatnie mama Alinki, Tadzia i Jasia.

Listen to „EDK#161: Dlaczego założyłam szkołę? – dr Agata Gruszecka-Tieśluk” on Spreaker.

A dla tych co wolą video: