Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Rodzicielstwo z pasją – dr Anna Hildebrandt-Mrozek

Rodzicielstwo z pasją – fanaberia czy możliwość? Tak zatytułowaliśmy nasze ostatnie niedzielne spotkanie, które jako podcast pojawiło się tuż po walentynkach.

Każde z nas, rodziców, ma swoje doświadczenia i mógłby w kilku zdaniach odpowiedzieć jakim typem rodzica był i co ewentualnie zmieniłby w swoim postępowaniu. Ale czas nigdy się nie cofa. Obecni rodzice mają inne wyzwania, niż my mieliśmy. Każde są na miarę czasów i nie da się ich wartościować. Pojawiają się też sytuacje, kiedy dorośli nie chcą mieć żadnych doświadczeń w tym zakresie. Też nie należy tego oceniać. Zaprosiliśmy do EduKosmosu matkę, aby porozmawiać nie tylko o jej rodzicielstwie – bo najlepiej sama to opisała w książce „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo”.

Chcielibyśmy sią zastanowić nad naszym postrzeganiem rodzicielstwa jako wyzwania, poświęcenia, pasji, samorozwoju. Czy można, a jeśli tak to jak, pogodzić dbałość o nasz dobrostan ze spełnianiem się w roli rodzica? A może to rodzicielstwo powinno być na pierwszym miejscu wśród naszych priorytetów?

Nasza gościni, Anna Hildebrandt-Mrozek, jest doktorką nauk ekonomicznych o specjalności: ekonomika rynku pracy, absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Trenerów Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe Studia Europejskie (1998) na Odense University (Dania) oraz studia językowe (1996) na Uniwersitá per Stranieri w Perugii (Włochy). W 2019 r. ukończyła Psychologię Pozytywną na podyplomowych studiach Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. W 2020 r. zdobyła międzynarodową certyfikację Chief Happiness Officera.

Jest członkinią European Network for Positive Psychology i International Positive Education Network. Pisząc o sobie podkreśla jak ważne jest wzmacnianie dobrostanu: „Dobre życie w dzisiejszym świecie niestałości, niepewności i szybkości to najważniejsza sprawa. Dbanie o zasoby osobiste staje się kluczowe dla przetrwania. A postrzeganie pracy, zawodu przez pryzmat realizowania swoich talentów i pasji to podejście gwarantujące zdrowe i szczęśliwe życie.”

Więcej o Annie dowiecie się z jej strony: https://movusmovere.pl/ .

Zapraszamy na kosmiczne spotkanie, bo jak się okazuje, astronomia jest jej bardzo bliska 😉

Listen to „EDK#162: Rodzicielstwo z pasją – fanaberia czy możliwość? – dr Anna Hildebrandt-Mrozek” on Spreaker.

Jeśli chcesz obejrzeć nasz wywiad z komentarzami uczestników na żywo zapraszamy na film: