Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Jak zbudować szkołę marzeń w Polsce? – Magdalena Dybał

Jak zbudować szkołą marzeń w Polsce?

Coraz częściej zauważamy niedociągnięcia w polskiej edukacji. Jedni zaczynają szukać innej drogi, drudzy pozostają przy tym, co znane i „bezpieczne”. Jednak warto mieć na uwadze, że im więcej osób zdecyduje się zaryzykować i wprowadzać zmiany, tym większe mamy szanse na poprawę codzienności szkolnej naszych dzieci, w końcu to one są przyszłością. Magdalena Dybał zawodowo związana się z rozwojem ludzi oraz organizacji, poczuła, że chce zrobić coś, co pozytywnie wpłynie na edukacje i pomimo długoletnich obaw, zebrała się na odwagę- otworzyła swoją własną szkołę dla dzieci i rodziców.

Jaka powinna być szkoła?

Każdy, kto pragnie zmian, będzie miał odrobinę inną wizję placówki edukacyjnej, możemy jednak wyróżnić filary, które są nie tylko przyszłościowe, ale przede wszystkim nastawione na dobro uczniów. Po pierwsze dać dzieciom sprawczość, dzięki temu będą wiedziały, że ich zdanie jest ważne, tym samym zaczną angażować się w wykonywane zadania. Po drugie wychowankowie powinni wiedzieć, że popełnianie błędów jest okej! Każda zła decyzja jest cenną lekcją, uczy nowych rzeczy oraz zmusza do przemyśleń. Po trzecie, świadomość, Dzieciaki powinny znać swoje mocne i słabe strony, wiedzieć co potrafią, a nad czym powinny jeszcze popracować i po czwarte szkoła powinna wspierać i pomagać w rozwoju talentów.

Strach przed wprowadzeniem zmian jest czymś naturalnym.

W końcu nie wiemy, czy nam wyjdzie, co inni pomyślą i przede wszystkim, czy się uda. Celem Magdy było pomóc dzieciom robić coś większego, zaryzykowała i to się opłaciło. Czy było łatwo? Nie, ale zdecydowanie było warto i teraz codziennie widzi zadowolonych nauczycieli oraz szczęśliwych uczniów, które szkołę traktują jak drugi dom.

Pamiętajcie, że warto podążać za marzeniami. Jeśli macie iskrę, która mówi, że można inaczej, to idźcie za nią. Jest naprawdę dużo miejsc, które funkcjonują inaczej i czekają na nauczycieli, którzy podzielą ich wizję. Dlatego nie poddawajcie się, szukajcie drogi w zgodzie z waszymi wartościami, a odnajdziecie swoje szczęśliwe miejsce do pracy i rozwoju.

Serdecznie zapraszamy do przesłuchania rozmowy z Magdaleną Dybał. Mówiliśmy o zmianach w polskiej edukacji oraz o tym, jak stworzyć szkołę marzeń. Całość znajdziecie jak zawsze na naszym kanale. na YouTube.

Listen to „ONDU#111: Jak zbudować szkołę marzeń w Polsce? – Magdalena Dybał” on Spreaker.