Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Autentyczna i szczęśliwa – jak ja to robię? – Anna Blokus-Szkodzińska

Bycie sobą jest jednym z najważniejszych elementów, które przyczyniają się do poczucia szczęścia i spełnienia w życiu. Kiedy jesteśmy sobą, pozwalamy sobie na wyrażanie swoich prawdziwych emocji i potrzeb, a to z kolei prowadzi do większej autentyczności i szczerości w naszych relacjach z innymi ludźmi. Kiedy udajemy kogoś innego, zawsze jesteśmy w niekomfortowej sytuacji, ponieważ musimy być zgodni z oczekiwaniami innych, a nie swoimi własnymi wartościami i przekonaniami. To może prowadzić do poczucia niezadowolenia i frustracji, które w końcu przyniosą negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dlatego tak ważne jest, aby być sobą i kierować się swoimi własnymi wartościami i marzeniami. Kiedy jesteśmy prawdziwi dla siebie, mamy większe poczucie spełnienia i szczęścia, ponieważ realizujemy nasze marzenia i cele, które są naprawdę ważne dla nas. Na spotkanie zaprosiliśmy Anię Blokus-Szkodzińską, której aktywność nie tylko w mediach społecznościowych na pewno daje się zauważyć zarówno jeśli chodzi o dzielenie się wiedzą jak i branie udziału w ciekawych wydarzeniach edukacyjnych.

Anna Blokus – Szkodzińska, pedagożka, oligofrenopedażka, wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Gdańskiego i Ateneum Szkoły Wyższej, założycielka i dyrektorka placówki edukacyjno – wychowawczej, trener TUS, edukator FASD. Twórczyni i organizatorka szkoleń i warsztatów o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Autorka szkoleń i konferencji w obszarze komunikacji interpersonalnej dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Dzieli się pasją życia i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Obszary zainteresowań: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oligofrenopedagogika, komunikacja interpersonalna, dobrostan ucznia i nauczyciela w przestrzeni edukacyjnej.

Listen to „EDK#164: Autentyczna i szczęśliwa – jak ja to robię? – Anna Blokus-Szkodzińska” on Spreaker.