Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Jak pokochać matematykę? – Agata Markowicz-Narękiewicz

Sceptyk być może odpowiedziałby, że można ale po co? Czy Sienkiewicz kochał matematykę? Nie sądzę. Ze studiów medycznych szybko ewakuował się na filologię, którą ukończył „po prezydencku”. Z matematyką ma pewnie tyle wspólnego, że napisał 36 książek, a jego podobizna pojawiła się na banknocie 500 000. I został 6 laureatem Literackiej Nagrody Nobla.

Nie o literaturze jednak rozmawialiśmy z autorką bloga „Matematyka u Sienkiewicza” 🙂 Agata Markowicz-Narękiewicz – absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Matematyczno-Fizyczny) oraz wielu studiów podyplomowych, m.in. z zakresu matematyki i informatyki, neurokognitywistyki w patologii i zdrowiu, a także kursów kwalifikacyjnych z oligofrenopedagogiki oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.

Jest egzaminatorem egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Współpracuje z uczelniami i szkołami wyższymi oraz ośrodkami doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadząc zajęcia dla studentów studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych, warsztatów i szkoleń dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Jest autorem i współautorem wielu publikacji oświatowych oraz medycznych. Twórczo wykorzystuje różnorodne formy przekazu wiedzy i ćwiczenia umiejętności, tak aby prowadzone przez nią zajęcia były ciekawą podróżą w głąb realizowanej tematyki.

Pasjonuje się tematyką metodyki nauczania, oceniania uczniów, przywództwa i wprowadzania zmian w szkole oraz neuronauką. Lubi czytać książki na temat neuropsychologii i neurobiologii. W wolnych chwilach relaksuje się słuchając muzyki. Prowadzi fan page na fb i Instagram „Matematyka u Sienkiewicza”, gdzie opisuje metody, formy i techniki pracy, jakie wykorzystuje podczas prowadzonych w szkole zajęć matematyki.

Listen to „EDK#165: Czy można pokochać matematykę? – Agata Markowicz-Narękiewicz” on Spreaker.

A to wersja video razem z komentarzami widzów: