Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Jak inspirować do działania? – Wojciech Strózik

Wojciech Strózik

Jak inspirować do działania? Sposobów jest na pewno wiele, ale tak naprawdę o ich skuteczności dowiadujemy się cierpliwie obserwując osoby, które z naszej pomocy zechciały skorzystać.

Inspirowanie do działania jest procesem, który polega na delikatnym popychaniu ludzi do podjęcia określonych działań lub realizacji określonych celów. Może być to trudne, ale istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc w tym procesie:

  1. Podkreślając korzyści: Ludzie często są bardziej skłonni do działania, jeśli widzą korzyści, jakie osiągną. Dlatego ważne jest, aby jasno określić, jakie korzyści płyną z danego działania lub jakie cele będą osiągnięte po jego zrealizowaniu.
  2. Budując zaangażowanie: Ludzie często są bardziej skłonni do działania, jeśli czują, że są zaangażowani w proces i że ich opinie są brane pod uwagę. Dlatego ważne jest, aby zachęcać ludzi do wyrażania swoich opinii i uwzględniać je przy podejmowaniu decyzji.
  3. Dając przykład: Ludzie często naśladują innych, zwłaszcza jeśli są to osoby, którym ufają lub podziwiają. Dlatego ważne jest, aby pokazywać przykład i być wzorem do naśladowania.
  4. Motywując emocjonalnie: Ludzie często działają na podstawie swoich emocji. Dlatego ważne jest, aby poruszać emocje i angażować ludzi na poziomie emocjonalnym.
  5. Oferując wsparcie: Ludzie często potrzebują pomocy, aby zrealizować swoje cele. Dlatego ważne jest, aby być gotowym do udzielenia wsparcia i pomocy, jeśli będzie to konieczne.
  6. Wytyczanie konkretnych celów: Ludzie potrzebują jasno sprecyzowanych celów, aby skupić swoją uwagę i działać zmotywowani. Dlatego ważne jest, aby

O tym rozmawialiśmy z naszym gościem w podcaście pt. „Jak inspirować do działania”. Jest to jednocześnie nasze pierwszy wywiad w 2023 roku. Zaprosiliśmy doświadczonego menadżera, twórcę internetowego i trenera, którego celem jest pomagać i inspirować do działania. Robi to poprzez wspieranie w obszarach kompetencji miękkich, marki osobistej, komunikacji w sieci oraz tworzenia podcastów. Wojtek Strózik, nasz niedzielny gość, jest m.in. autorem podcastu „Rozwój Osobisty Dla Każdego”, który jest w czołówce polskich podcastów w kategorii Edukacja oraz „Bajkowy podcast” będący w pierwszej dziesiątce podcastów Familijnych.

Można go również poznać z inspirujących wystąpień publicznych. Nasza rozmowa była dla nas bardzo ważna również przez to, że nasze działania biorą się z obserwacji innych twórców, zastanawiania się nad potrzebami naszych obiorców oraz pracy nad własnym rozwojem. Celem tego spotkania będzie też znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące potrzeb nas wszystkich związanych z przystosowaniem się do zmieniającego się otoczenia oraz pojawiających się wyzwań, do których nikt nas dotąd nie przygotował. Jeśli szukasz dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości, jeśli zastanawiasz się nad zmianą w życiu zawodowym, czy osobistym, to ta rozmowa może być pomocna. Zapraszamy w imieniu własnym i naszego gościa.

PS. Podziel się z nami swoimi uwagami, a jeśli co się podobał ten odcinek, udostępnij go proszę w swoich social mediach.

Listen to „ONDU#157: Jak inspirować do działania? – Wojciech Strózik” on Spreaker.

A jeśli chcesz obejrzeć rozmowę na YouTube: