Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Czy matematyka musi być koszmarem? – Aleksandra Jakubczak

Tym razem zapraszamy na spotkanie z Królową Nauk ale w zupełnie innym kontekście. Nierzadko zdarza się, że kiedy tracimy z oczu ucznia, niektóre przedmioty stają się dla niego koszmarem. Matematyka otacza nas zewsząd przez całe życie, więc najlepiej jak się z nią zaprzyjaźnimy i to im wcześniej tym lepiej. Zapraszamy na pozytywne spotkanie z bardzo pozytywnym człowieka. Naszą gościnią będzie Aleksandra Jakubczak.

Ola tak pisze o sobie:

„Matematykę lubiłam odkąd pamiętam, ale pokochałam ją ,gdy zauważyłam, że dzięki mnie, inni zaczynają sobie z nią lepiej radzić, że w ten sposób im pomagam, a ja… no cóż, kocham ludzi i uwielbiam patrzeć, jak rozkwitają! W 2011 r. rozpoczęłam pracę jako nauczycielka matematyki. Od tego czasu uczyłam w różnych szkołach: szkole integracyjnej, szkole podstawowej, liceum, liceum dla dorosłych. Należę do osób, dla których praca jest pasją i angażuję się w nią całą sobą. Daję z siebie wszystko, staram się aby to co robię było wartościowe i ważne. Więc, jak się możecie spodziewać, życie szkolne mnie pochłonęło i zajmowało większość mojego czasu.

Wszystko się zmieniło po powrocie z urlopu macierzyńskiego (jestem mamą dwóch, rezolutnych chłopców– Szymka i Bartka). Wróciłam do tej samej, ale już zdecydowanie innej szkoły, no i ja byłam już w innym miejscu swojego życia. Zobaczyłam, że nie mogę już pracować tak jak wcześniej, zaczęłam zauważać wiele rzeczy, które chciałabym zrobić, aby pomóc uczniom i nauczycielom, ale nie miałam już na to czasu ani przestrzeni. I tak oto, w 2020 roku powstał pomysł na Odczaruj Matematykę, który teraz przerodził się w Przestrzeń Pozytywnej Edukacji. Moją misją jest odczarowanie edukacji, nie tylko matematycznej. Chcę również pomagać uczniom znajdować sens uczenia się, odnajdywać siebie, swoje cele, wyposażać ich w narzędzia potrzebne do bycia samodzielnym, sprawczym i wierzącym we własne umiejętności. Stworzyć dla nich przestrzeń pełną szacunku, zrozumienia, wsparcia, zaangażowania, pozwalającą rozwinąć skrzydła– Przestrzeń Pozytywnej Edukacji.”

Listen to „ONDU#143: Czy matematyka musi być koszmarem? – Aleksandra Jakubczak” on Spreaker.

A tutaj nagranie dla tych, co wolą oglądać: