Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Tutoring rodzicielski – rozmowa z Agnieszką Janiec

Naszym gościem jest Agnieszka Janiec, znana w mediach społecznościowych jako Aga Janiec. Agnieszka jest z zamiłowania oligofrenopedagogiem i terapeutą Integracji Sensorycznej, z potrzeby serca neurologopedą i mediatorem sądowym. To inicjatorka i współtwórca licznych szkoleń oraz sześciu edycji Krakowskiej Konferencji Nauczyciele-Nauczycielom i Konferencji Dobra Terapia-Podaj Dalej, współautorka kilku pozycji książkowych. Od 2000 pedagog wspomagający w przedszkolu integracyjnym w Krakowie i redaktorka działu: Notatnik Nauczyciela Wspomagającego w miesięczniku „Bliżej przedszkola”. Aktualnie Dyrektor Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej “Agaja”, założyciel Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej “Układanka”i Przedszkola Terapeutycznego “Fistaszki”. Nieustająco współtwórca Fundacji “Po Stronie Dziecka”.

Dzisiejsza rozmowa dotyczy roli rodzica jako tutora w relacjach z dzieckiem, wpływu pandemii na edukację dzieci o specjalnych potrzebach, wpływu środowiska zewnętrznego i wewnętrznego w jakim przebywa dziecko, które wymaga nieustannej obserwacji i proaktywnych działań ze strony dorosłych. Dedykujemy go przede wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z opieka, wychowaniem i wsparciem w edukacji dzieci o specjalnych potrzebach, nie tylko edukacyjnych.

Listen to „ONDU#079: Tutoring rodzicielski – rozmowa z Agnieszką Janiec” on Spreaker.

Subscribe on Android

Abyśmy mogli być widoczni dla innych słuchaczy podcastów,  wstaw proszę recenzję na iTunes, to nic nie kosztuje 🙂 a pomoże nam być widocznym na liście podcastów o edukacji w Polsce.
Tutaj jest instrukcja jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=nBru1CRd-vY 

A jeśli zamiast słuchać wolisz obejrzeć video z tego wywiadu zapraszamy: