Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

„Jak zapewnić dziecku najlepszy start” – rozmowa z autorami książki

Rodzicielstwo to zapewne jedna z najtrudniejszych ról, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, w końcu bierzemy odpowiedzialność za kształtowanie młodego człowieka. Jednak jak zrobić to najlepiej? Jak zapewnić swojemu Dziecku najlepszy start? Na te i inne pytania postanowili odpowiedzieć w swojej książce Anita Janeczek-Romanowska oraz Mikołaj Marcela. 

Świat idzie do przodu a wraz z nim technologia, która otwiera nas na bardziej medialny sposób edukacji. Jak się w niej nie pogubić? Czy budowanie Internetowych relacji, w tak wczesnym wieku jest dobrym rozwiązaniem? 

Aktualna sytuacja na świecie wymusiła na nas przystosowanie się do nowej, cyfrowej rzeczywistości, która chcąc nie chcąc, będzie już nam towarzyszyć. Nie możemy jednak zapominać o tym, co najważniejsze, czyli o relacjach z Dzieckiem i naszej świadomej inwestycji w uczucia, emocje i budowanie więzi. 

Najważniejsze to znaleźć złoty środek, który pozwoli zachować równowagę między życiem w rzeczywistości  a życiem w sieci. Istnieje dużo medialnych przekaźników, wnoszących wartości dodane do życia Dziecka, takie jak możliwość poznawania nowych rzeczy, nauka języków czy kontakt z rodziną i przyjaciółmi, których nie widzimy na co dzień. Warto więc wyznaczyć granicę, dobrać odpowiednie treści i obserwować jak wirtualne aktywności wpływają na zachowanie Malucha.

Książka „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start?” to szerokie spektrum przydatnych wskazówek oraz pomocy w wychowaniu najmłodszych. Autorzy chcą wspierać zarówno świadomych Rodziców, jak i tych, którzy dopiero szukają swojej drogi do budowania relacji z Dzieckiem. 

Jeśli jesteś Rodzicem albo interesuje Cię, rozwój Dzieci to jesteśmy przekonani, że lektura przygotowana przez Anitę i Mikołaja przypadnie Ci do gustu. Znajdziesz w niej dużo wartościowych informacji, które pomogą Ci zrozumieć potrzeby Najmłodszych. 

Książka ukażę się już 13 stycznia, a żeby najlepiej wprowadzić Was w jej tematykę, zapraszamy do obejrzenia i przesłuchania rozmowy z Autorami, podczas której zdradzamy wiele interesujących smaczków: