Kamień milowy w Śmiglu – czyli jak nas postrzegają

11 marca 2014 | Autorem wpisu jest: Robert Sowiński | Ilość odsłon: 14 287

Kilka dni temu otrzymaliśmy od Pani Doroty Domagały z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Śmiglu wielce motywujący list, który cytuję poniżej w całości:

„Jak postrzegają nas inni. W ostatnim tygodniu lutego 2014 r. w naszej szkole gościła doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu pani mgr Karolina Reinhard. Temat dysertacji pisanej pod kierunkiem prof.dr hab. Roberta Kwaśnicy brzmi: „Indywidualizacja nauczania w szkole powszechnej. Historia i teraźniejszość problemu.”

Pani Karolina relacjonuje swoją wizytę w następujący sposób: „Od początku swojej wizyty w szkole w Śmiglu zostałam przyjęta bardzo serdecznie. Z racji tematu pracy doktorskiej interesuje mnie indywidualizacja nauczania, a więc plan daltoński wpisuje się w tę tematykę bardzo dobrze. Pani Dorota Domagała, Renata Kamieniarz, Iwona Nawrocka oraz Anna Smelkowska – czyli panie pracujące systemem daltońskim były bardzo otwarte, oprowadziły mnie po swoich klasach, pozwoliły uczestniczyć w zajęciach. Samodzielność, samodyscyplina dzieci, a jednocześnie otwartość na współpracę, pomoc kolegom z klasy zrobiły na mnie duże wrażenie. Widać zaangażowanie pań nauczycielek i jednocześnie ich satysfakcję, bo same też są świadome jak współgra taki system pracy z wewnętrznym ja każdego dziecka. Klasy pracują według planu daltońskiego dopiero półtora roku, a dzieci rozumieją jego filozofię i poruszają się w niej intuicyjnie. Jednocześnie panie mają mnóstwo planów na dalszą pracę. Myślę, że warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa w Śmiglu to pierwsza szkoła państwowa w Polsce, której klasy pracują systemem daltońskim. Jeszcze raz chciałam serdecznie podziękować za tak miłe przyjęcie”. „

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się do naszego newslettera!
Szanujemy Twoją prywatność.