Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Dalton Plan w Kielcach!

I Forum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej przebiegło pod hasłem „Wczesna edukacja na miarę każdego dziecka” zostało organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Czułam się ogromnie zaszczycona, kiedy otrzymałam zaproszenie z rąk pani Barbary Grzegorczyk ( Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli) – organizatora FORUM –  do panelu „Mam pasję mam talent”. Jak zwykle podczas targów można było zapoznać się z ciekawą propozycją z różnorodnych firm edukacyjnych
i wydawnictw.

W pierwszej części forum ciekawe wykłady Colina Rose oraz Lucyny Bzowskiej uświadomiły znaczenia wczesnej stymulacji podczas działań edukacyjnych z dziećmi. Prelegenci w obrazowy sposób uświadomili słuchaczom, że nauka wcale nie musi być nudna, wręcz przeciwnie. W drugiej części nauczyciele mogli wziąć aktywny udział w warsztatach z tematów: znaczenie zabaw fundamentalnych, ciekawe pomysły na edukację przyrodniczą, zabawa folkowa, gazetka przedszkolna, pedagogika zabawy oraz ciekawe sposoby prezentowania bajki.

W trzeciej części forum, do której zastałam zaproszona wraz z grupą aktywnych dyrektorów szkół i przedszkoli z pasją, mogłam zaprezentować swoje osiągnięcia. Oprócz swoich codziennych obowiązków każdy z nas prezentował swoje zainteresowania i pasje poza zawodowe. Ku zaskoczeniu słuchaczy, mieliśmy wspólny temat – plan daltoński – który przewijał sie w naszych wystąpieniach. Każdy bowiem z prelegentów w jakimś stopniu spotkał się z tym sposobem organizacji pracy z dziećmi.

Chciałam jeszcze z zadowoleniem dodać, że pakiet pomocy do planu daltońskiego zaprezentowany przez firmę Moje Bambino zyskał duże zainteresowanie i uznanie nie tylko w oczach zwiedzających targi, ale i kapituły targowej, która przyznała im tytuł „Produktu klasy marzeń”. Dla Alter Edukacji jest to również istotne wyróżnienie, ponieważ z uwagi na naszą współpracę z MOJE BAMBINO, uczestniczyliśmy aktywnie w projekcie tworzenie tej serii pomocy edukacyjnych. Lada chwila znajdą się też w ofercie naszego sklepu internetowego.

Powodzenia dla „Dalton Plan”!