Pierwsza polska szkoła podstawowa z elementami planu daltońskiego!

17 lutego 2011 | Autorem wpisu jest: Robert Sowiński | Ilość odsłon: 4 109

24.02.2011 w Warszawie, na konferencji zorganizowanej przez wydawnictwo Wolters Kluwer w ramach „Salonu praktyki przedszkolnej” zaprezentowana została przez Annę Sowińską (www.School4Child.pl) metoda planu daltońskiego.

W części wykładowej podczas prezentacji pedagogiki planu daltońskiego przedstawiła doświadczenia holenderskie we wprowadazniu tego systemu do edukacji.

W ramach salonu praktyki przedszkolnej była okazja zapoznać się ze szczegółami tego rozwiazania metodycznego. Zainteresowni mieli okazję porozmawiać z nauczycielami „Szkoły dla Dziecka” z Łodzi, którzy tę metodę wdrażają w swojej codziennej pracy z dziećmi.

W Szkole Podstawowej ABIS nauczyciele, którzy mieli okazję zapoznać się z pedagogiką planu daltońskiego bezposrednio podczas rozmów z nauczycielami z Holandii, opracowują własne pomoce edukacyjne wspomagające wdrażanie metody Helen Parkhurst. Podczas „Salonu…” była okazja nie tylko zaprezentować swoje osiągnięcia ale również opowiedzieć o nich, odpowiedzieć na wiele pytań, jakie pojawiają sie przy pierwszym spotkaniu z planem daltońskim.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera!
Szanujemy Twoją prywatność.