Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Edukacja mimochodem z Joanną Białobrzeską

Szkoła jest miejscem, w którym spędzamy większą część naszego dzieciństwa. Skupiając się tylko na celach edukacyjnych, zapominamy często o potrzebach emocjonalnych, społecznych, których wypełnienie tak bardzo wpływa na rozwój dzieci. Kiedy myślimy o idealnej szkole dla naszego dziecka warto abyśmy pamiętali, że najważniejszym celem naszego życia jest bycie szczęśliwym. Dlatego warto poszukać takiego miejsca na edukację dla naszego największego skarbu, gdzie będzie szczęśliwe, bo tylko wtedy mamy gwarancję, że jego rozwój będzie przebiegał prawidłowo. Jeśli myślicie, że takie miejsce to Utopia, to na szczęście jesteście w błędzie :-). Jest takich miejsc coraz więcej, również w Polsce i do jednego z nich zostaliśmy zaproszeni przez dzisiejszego gościa naszego podcastu, Joannę Białobrzeską.

Rozmowę poprzedził spacer po Szkole Podstawowej Joanny Białobrzeskiej, w której od 1994 roku uczą się dzieci kompetencji niezbędnych do życia. W szkole pracują nauczyciele, którzy lubią swoją pracę a uczniowie uczą się samodzielnego myślenia oraz poznają otaczający ich świat a szacunek to wartość, którą w tej szkole bardzo się ceni.

Listen to „ONDU#024: Edukacja mimochodem z Joanną Białobrzeską.” on Spreaker.


Subscribe on Android

Strona wydawnictwa DIDASKO : https://didasko.com.pl/

Fanpgae szkoły podstawowej : https://www.facebook.com/szkoladidasko/

 

Abyśmy mogli być widoczni dla innych słuchaczy podcastów,  wstaw proszę recenzję na iTunes.
Tutaj jest instrukcja: https://www.youtube.com/watch?v=nBru1CRd-vY 

 

4 Comments

 1. Joanna

  Pracowałam na podręczniku od A do Z cudna

 2. Andrzej

  Bardzo dziękuję za ten wywiad.

 3. Agnieszka Maksymiuk

  Wielkie Wooow!
  Mówiła Pani o tym, co w moim nauczycielskim sercu i czynach najistotniejsze. Takiej szkoly nam potrzeba.To taki „kopniak” w trudniejszych chwilach. „Moja bajka”-Dziękuję

 4. Vitia Hoffmann

  Bosko! Moje marzenia ktoś głośno wypowiedział. I pod słowem KUCHCIKOWO mi się wspomnienia obudziły! Ja i 4 moich dzieci, oglądaliśmy przecież w TV. Brawo dla pani Dyrektor.

Comments are closed.