Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe 30 01 2016 w Łodzi

Wszystkiego najlepszego w  Nowym Roku!

Zbliża się termin szkolenia podstawowego z pedagogiki planu daltońskiego. Termin pozostaje bez zmian, czyli 30 stycznia w sobotę o godzinie 10.00 spotykamy się w Łodzi. Wszyscy, którzy zgłosili się i opłacili swój udział otrzymają w najbliższym czasie maile z informację o nowym miejscu szkolenia, gdzie w przerwach będzie można zapoznać się z wszystkimi, aktualnie dostępnymi na rynku pomocami edukacyjnymi dedykowanymi temu nurtowi. 

Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe

Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez trenerów mających doświadczenie szkoleniowe, wiedzę nt pedagogiki daltońskiej zdobytą na szkoleniach zagranicznych i krajowych. Ponadto mają oni kontakt na co dzień z Dalton Planem, wykorzystując go w pracy zawodowej.

Zajęcia dzielą się na 3 części :

1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie  pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, losy pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego – 45 min
2. Praktyczne zastosowanie pedagogiki planu daltońskiego w szkole i przedszkolu na przykładach szkół i przedszkoli polskich i placówek holenderskich. 3 x 45min
3. Aranżacja sali, wykorzystanie pomocy edukacyjnych, organizacja czasu pracy 2 x 45 min

Wykładowcy:

Anna Sowińska – wieloletni dyrektor szkoły daltońskiej, konsultant Polskiego Stowarzyszenia Dalton, trener Alter Edukacji

Robert Sowiński – Członek Zarządu Fundacji Dalton International, wydawca „Pedagogiki planu daltońskiego” R.Rohnera i H.Wenke, SOR-MAN Łódź 2011.

Każdy uczestnik poza solidną porcją wiedzy, otrzyma „Pomocnik nauczyciela”, który zawiera gotowe pomysły na pomoce edukacyjne tzw daltońskie, pozwalające od następnego dnia wdrażać elementy planu daltońskiego.

Koszt szkolenia to 200 zł. Dla osób, które się zgłoszą i dokonają wpłaty jeszcze w tym roku, tj do 31.12.2015 cena wynosi 150 zł. W ramach tej opłaty uczestnik otrzymuje certyfikat, „Pomocnik nauczcyiela”, zapewniamy również ciepły posiłek, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Zajęcia zaczynają się o godz. 10.00  w sali szkoleniowej przy ulicy Przestrzennej 79 w Łodzi ( róg ul.Granicznej)

W celu zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu prosze wysłać infromację TUTAJ. Po wpisaniu na listę chętnych wyślemy warunki uczestnictwa i dane do wpłaty.

Tutaj znajduje się krótka relacja ze szkolenia, które odbyło się w październiku: LINK

Serdecznie zapraszamy!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Administrator.