Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Witamy gości z Holandii

Na serię wykładów promujących ideę planu daltońskiego przyjechali Roel Röhner – Prezydent Dalton International oraz Hans Wenke – konsultant i specjalista ds szkoleń dotyczących „metody daltońskiej”.

Pobyt zaproszonych gości otwiera w poniedziałek konferencja zorganizowana przez Akademią Pedagogiki Specjalnej. We wtorek natomiast uczestnicy konferencji pt „Koncepcja edukacji szkół daltońskich jako przykład pracy z dziećmi o zróżnicowanych możliwościach” spotkają z z wykładowcami z Holandii w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń. Po dwóch dniach wykładów, tj w środę odwiedzą School4Child, pierwszą w Polsce szkołę podstawową w której pedagogika planu daltońskiego jest stosowana w kilku klasach.Spotkają się tam z Właścicielem Szkoły Podstawowej ABIS „Szkoła dla dziecka” – Panią Kanclerz Wyższej Szkoły Informatycznej w Łodzi Anielą Bednarek.

Po oficjalnym powitaniu odbędzie się robocze spotkanie z Dyrektorem Szkoły dla dziecka, Anną Sowińską oraz radą pedagogiczną. Po spotkaniach w Łodzi, wspólnie z wydawcą książki pt „Pedagogika planu daltońskiego” udadzą się do Krakowa, gdzie drugiego dnia 6-ego Forum Edukacyjnego, organizowanego przez redakcję Bliżej Przedszkola odbędzie się oficjalna premiera książki:

Kolejny dzień tego pracowitego tygodnia spędzą nawykładach w Częstochowie, a po weekendzie dzień przed powrotem do Utrechtu, odbędzie się ostatnia z tej serii konferencja w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie ma swoją siedzibę Przedszkole pretendujące do miana przedszkola daltońskiego.