Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Wizyta konsultanta Polskiego Stowarzyszenia DALTON w Szkole Podstawowej w Śmiglu

W dniu 8 marca br. w naszej szkole gościliśmy panią Annę Sowińską – konsultanta Polskiego Stowarzyszenia DALTON, dyrektora jedynej w Polsce Szkoły Daltońskiej ABIS w Łodzi oraz pana Roberta Sowińskiego redaktora naczelnego witryny www.plandaltonski.pl, członka zarządu Dalton International, odpowiedzialnego za Public Relations.

Wizyta była skutkiem złożenia przez dyrektora naszej szkoły wniosku o rozpoczęcie procesu certyfikacji w celu uzyskania statusu szkoły daltońskiej i miała charakter konsultacyjny. W spotkaniu uczestniczyli : dyrektor szkoły pan Robert Plewka, wicedyrektor pani Agata Kulus i nauczyciele wprowadzający „plan daltoński” w pierwszych klasach : Dorota Domagała , Renata Kamieniarz, Iwona Nawrocka i Anna Smelkowska.

Na początku rozmawialiśmy na temat szkoły, jej charakteru oraz korzyści jakie szkoła i jej uczniowie mogą uzyskać dzięki wprowadzeniu „edukacji systemem daltońskim”. Goście obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez nauczycieli oraz ich portfolia. Następnie ,podczas spaceru po szkole, zapoznali się z organizacją przestrzeni w daltońskich klasach, a także zastosowanych rozwiązaniach. W sympatycznych słowach doceniono dotychczasową pracę w zakresie realizacji koncepcji pedagogiki planu daltońskiego i zapewniono o pozytywnej opinii, jaka zostanie przekazana do Polskiego Stowarzyszenia DALTON .

Można powiedzieć, że najważniejszym efektem tych odwiedzin jest upewnienie nas nauczycieli że to co robimy jest dobre, profesjonalne i właściwie prowadzone. Daje nam to motywację do dalszej pracy. W czerwcu, podczas kolejnej wizyty odbędą się warsztaty metodyczne.