Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Nowa szkoła a kompetencje nauczyciela przyszłości – dyskusja moderowana – 49 odcinek podcastu ONDU.

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie gościła 14 czerwca 2019 roku forum „Zmiana w szkole, szkoła w zmianie”, które było drugim ze spotkań podsumowującym projekt pod nazwą Wiosna Edukacji, który zaaranżowały Oktawia Gorzeńska, Ewa Radanowicz oraz Martyna Rubinowska. Więcej o Wiośnie Edukacji możecie znaleźć na stronie wiosnaedukacji.pl oraz na fanpage’u na FB o tym samym tytule. Dzisiejszy odcinek to nagranie z jednego ze spotkań, które miały miejsce po części wykładowej forum, kiedy to m.in podsumowano badania przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Radowie Małym. Spotkanie z grupą ponad dwudziestu nauczycieli moderowaliśmy wspólnie z Iwoną Kołodziejek, reprezentującą Szkołę Edukacji (więcej na szkolaedukacji.pl).

 

Listen to „ONDU#049: Nowa szkoła a kompetencje nauczyciela przyszłości – dyskusja moderowana” on Spreaker.

Subscribe on Android

 

Abyśmy mogli być widoczni dla innych słuchaczy podcastów,  wstaw proszę recenzję na iTunes, to nic nie kosztuje 🙂 a pomoże nam być widocznym na liście podcastów o edukacji w Polsce.
Tutaj jest instrukcja jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=nBru1CRd-vY 

4 Comments

 1. Monika

  Bardzo interesujący podcast. Z resztą jak wiele innych Waszych dlatego subskrypcja Waszego podcastowego kanału nie jest u mnie przypadkowa 🙂 Jedyna kwestia, która wprowadza dyskomfort słuchania to nadmiar pobocznyh dźwięków w tle – zamykanie szafek, szuranie… takie tam domowe dźwięki 🙂 Wiem, że nie jest to realizowane w studiu nagrań, wiem, że i tak ważniejsza jest treść, chciałam wspomnieć o tym, bo może jest to coś co można
  ulepszyć 🙂

  1. Robert

   Bardzo dziękuję za komentarz i uznanie dla naszej pracy 🙂 Cieszę się z subskrypcji i mam nadzieję, że jakość innych odcinków poprawi Pani odczucia. Ten odcinek był nagrywany w bardzo trudnych warunkach. Tylko część zakłóceń udało się wyciszyć. Przede wszystkim zależało nam na wzmocnieniu głosu osób wypowiadających się. Jak widzi Pani na jednym ze zdjęć recorder stał pośrodku grupy, do tego drzwi były otwarte do sali a w korytarzu co chwile pojawiały się właśnie takie przeszkadzajki. Inne nagrania prowadzimy najczęściej online, mając wpływ tylko na nasz sprzęt, goście najczęściej mówią do mikrofonu w laptopie i w tle są różne dźwięki. Uwielbiam słuchać podcastu Mała Wielka Firma, nie tylko na treści ale i na jakość nagrań. Marek Jankowski ma u siebie sprzęt, który dla mnie był inspiracją. Rozmawiając z gościem, nagrywa on drugą rozmowę w najgorszym wypadku na telefon, potem otrzymuje plik z nagraniem i łączy ze swoim. Tylko jeden nasz odcinek udało się zrobić w tej wersji, właśnie z Markiem :-). Będę starał się poprawiać jakość, ten komentarz mnie do tego mobilizuje, mam nadzieję, że nasi kolejni rozmówcy będą z nami współpracowali, jeśli postawimy przed nimi większe wyzwania 🙂 Pozdrawiam.

 2. zosia

  Bardzo podoba mi się ta dyskusja!

  1. Robert

   Dziękujemy za dobre słowo 🙂

Comments are closed.