Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Rola zabawy w edukacji małego dziecka – rozmowa z Małgorzatą Miechowską i Mirosławą Sakłak.

Skoro w temacie jest zabawa, nie mogło zabraknąć pedagogiki zabawy w naszej rozmowie. A o niej najlepiej rozmawiać z animatorami KLANZY. Czy i jak zabawa wspomaga procesy edukacyjne? Jakie formy aktywności najlepiej wspierają edukację małego dziecka? Czy nauka przez zabawę to pomysł dobry tylko dla najmłodszych dzieci? To tylko niektóre z pytań jakie postawiliśmy gościom naszego podcastu, czyli Małgorzacie Miechowskiej i Mirosławie Sakłak.

Listen to „ONDU#021:Rola zabawy w edukacji małego dziecka – rozmowa z Małgorzatą Miechowską i Mirosławą Sakłak.” on Spreaker.


Subscribe on Android

Abyśmy mogli być widoczni szerszemu gronu słuchaczy, wstaw proszę recenzję na iTunes. Tutaj jest instrukcja: https://www.youtube.com/watch?v=nBru1CRd-vY 

Oto linki o których wspominamy w rozmowie:
Projekt edukacyjne „4 sowy i coś” https://www.4sowy.edu.pl

Na stronie KLANZA Oddział w Gdyni: https://www.klanza.pl/  znajdziecie informacje o szkoleniach dla nauczycieli jak i o koloniach tematycznych dla dzieci.

Małgorzata Miechowska jest trenerem Centrum Edukacji i Rozwoju „4 Sowy i coś” w Gdyni, trenerem II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”, liderem sekcji tanecznej PSPiA KLANZA i prezesem oddziału gdyńskiego. Jest też współautorką publikacji i warsztatów z zakresu zabaw muzyczno-ruchowych i tańców integracyjnych. Małgorzata to również pedagog, arteterapeuta, animator współpracy środowiskowej, mama i babcia,  ma za sobą 30 lat pracy pedagogicznej z grupami w różnym wieku. Jej „Cztery Sowy” robią to co kochają robić i powstały, aby zarażać kreatywnością i pozytywną współpracą. Pomagają odnaleźć prawdziwą pasję i pokażą jak pokochać to, co robi się w życiu. Tym, którzy uważają, że mają przysłowiowe „dwie lewe …” rozwiną w zamian dwa wielkie skrzydła i nauczą się latać, obudzą odwagę, by podążać za głosem serca i intuicją.
I na koniec nasze „ … coś” – to właśnie to wszystko, na co Sowy jeszcze nie wpadły, a co narodzi się w Twojej pełnej pomysłów głowie.

Mirosława Sakłak od 22 lat pracuje jako nauczycielka Wczesnej Edukacji a  obecnie jest nauczycielem dyplomowanym w Gdyńskiej Szkole Społecznej. Wiedzę  jaką zdobyła w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej Trójmiasto zdobywając tytuł trenera pomocy psychologicznej wykorzystuje w pracy  z uczniem, rodzicem i nauczycielem. Uczy dzieci otwartości na różnorodność, tolerancji na inność, pokazuje, co to jest przyjaźń i szacunek dla drugiego człowieka. Pracuje z nauczycielami dzieląc się własnym doświadczeniem,  prowadzi warsztaty z edukacji zdrowotnej, pedagogiki zabawy i neurodydaktyki. Jest również   terapeutką dzieci z trudnościami w czytaniu  i pisaniu, a od trzech lat neuropsychoterapeutką 2 stopnia terapii biofeedback.

5 Comments

  1. gosia

    KLANZA OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TAŃCA
    https://get.google.com/albumarchive/113433739723000263833/album/AF1QipOEkrzzenpqSBW–luyHS2u229UJNgkqeWZHv7b/AF1QipPxvicxg5GivUGgbEa4_sTOsAc16Ltk8tEEUyi3

Comments are closed.