Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Mój osobisty projekt zmiana – Oktawia Gorzeńska

Zmiany są nieodłącznym elementem życia, a proces samorozwoju wymaga od nas wyjścia poza strefę komfortu. Oktawia Gorzeńska, nauczycielka, dyrektorka i autorka książki „Projekt zmiana- od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole- warsztatownik” opowiada o swoich doświadczeniach w dążeniu do zmiany w życiu i edukacji.

„Pielęgnuj drobne nawyki. Świat jest zbudowany z malutkich cząstek, a diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli marzy Ci się duża zmiana, to zacznij od drobnych spraw, które się na nią składają” – Oktawia Gorzeńska

Wprowadzając zmiany, warto zacząć od siebie, nabywając odpowiednie kompetencje i środki, które pozwolą nam się dalej rozwijać. Wielkie decyzje wymagają przygotowania, wysiłku i determinacji. W edukacji, innowacyjne klasy oraz nauczanie nastawione na rozwój talentów, współpracę i komunikację mają ogromne znaczenie.

Oktawia Gorzeńska, odnosząc się do swoich doświadczeń zawodowych, przyznaje, że kluczowym czynnikiem wprowadzania zmian w edukacji jest wypracowanie właściwej atmosfery w pracy zespołowej. Nauczyciele powinni być wspierani przez dyrekcję, aby mogli rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę na temat nowoczesnych metod nauczania. Warto dodać, że Oktawia prowadzi również szkolenia dla nauczycieli, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Również rodzice mają ogromny wpływ na edukację dzieci. Współpraca między szkołą a rodzicami jest niezbędna, aby tworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi uczniów. Oktawia zwraca uwagę na wagę budowania relacji z rodzicami i wspólnego dążenia do osiągnięcia celów edukacyjnych.

Na swojej stronie internetowej https://gorzenska.com, Oktawia Gorzeńska przedstawia wiele ciekawych artykułów dotyczących edukacji, motywacji oraz swojej metody warsztatownik. Warto zaznajomić się z jej przemyśleniami, aby zrozumieć, jak istotne są zmiany w życiu i edukacji.

Serdecznie zapraszamy na inspirującą rozmowę z Oktawią Gorzeńską o odwadze wprowadzania zmian w życie.

Listen to „ONDU#129: Mój osobisty projekt zmiana – Oktawia Gorzeńska” on Spreaker.