Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Edukacja włączająca – jaka i dlaczego? – prof. Beata Jachimczak

Zapraszamy na wywiad w Edukosmosie z dr hab. prof. UAM Beatą Jachimczak, pedagogiem i ekspertem w dziedzinie edukacji włączającej. Profesor Beata Jachimczak, z bogatym doświadczeniem akademickim i praktycznym, jest znana z zaangażowania w kształtowanie polityki oświatowej skoncentrowanej na budowaniu systemu profilaktyki, opieki, wsparcia i edukacji. Jej praca koncentruje się na problematyce uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz na zagadnieniach edukacji integracyjnej i włączającej.

W trakcie wywiadu, profesor Beata Jachimczak podzieliła się swoimi doświadczeniami jako nauczyciel w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi, założyciel Fundacji Pomocy Rodzinie OPOKA w Łodzi, a także jako ekspert MEN i MEiN ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych. Dowiedzcie się więcej o jej wkładzie w rozwój edukacji włączającej, w tym o jej pracy nad projektami takimi jak Specjalistyczne Centra Wspierające Edukację Włączającą oraz o jej publikacjach, które stanowią ważny wkład w dziedzinę pedagogiki i pedagogiki specjalnej. Będziemy chcieli zastanowić się nad tym, jak i jaka edukacja włączająca ma szansę spełnić potrzeby dziecka oraz jakie warunki może zaoferowac współczesne przedszkole czy szkoła.

Listen to „EDK#215: Edukacja włączająca – jaka i dlaczego? – prof. Beata Jachimczak” on Spreaker.


Jeśli chcielibyście nas wesprzeć jako twórców, zapraszamy na stronę: https://buycoffee.to/ondu, gdzie można postawić nam wirtualną kawę 🙂 Dziękujemy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wersja video:

Dodaj komentarz