Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Dysleksja u dorosłych – Michalina Ignaciuk

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne spotkanie live w programie EduKOSMOS. Tym razem mamy dla Was temat o nas, dorosłych. Gościć będziemy Michalinę Ignaciuk, pedagożkę i terapeutkę pedagogiczną, która z pełnym zaangażowaniem i sercem prowadzi zajęcia dla uczniów z zaburzeniami uczenia się, w tym z dysleksją. Michalina zna tajniki budowania autentycznej i pełnej zaufania relacji z uczniem. A jej podejście do pracy z dziećmi? Proste, ale jakże skuteczne – autentyczność, zaufanie i duża dawka humoru.

Jeśli zastanawiacie się, jak zintegrować nowe technologie w procesie edukacyjnym, Michalina podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami w wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR). Warto dodać, że jest ona doktorantką na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie bada zjawisko dysleksji u osób dorosłych. Jest również autorką kanału YouTube „Pedagog Michalina” i finalistką konkursu “Nauczyciel Jutr@ 2021”. Spotkanie będzie również okazją, by otworzyć ważną dyskusję na temat społecznej percepcji dysleksji.

Jak powiedziała jedna z uczestniczek badań Michaliny, 22-letnia studentka z dysleksją: „Jeżeli ktoś publicznie mówi, że dysleksja nie istnieje, to tak jakby mówił, że ja nie istnieję.” Drodzy Nauczyciele, przyjaciele i znajomi, to spotkanie to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, której nie można przegapić.

Listen to „EDK#185: Dysleksja u dzieci i dorosłych – Michalina Ignaciuk” on Spreaker.

A jeśli wolisz oglądać to zapraszamy an video: