Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

YUPANA – liczydło inków

Edukacyjny zestaw Yupana to innowacyjne narzędzie inspirowane tradycyjnym liczydłem Inków, zaprojektowane do wprowadzania dzieci w świat matematyki poprzez zabawę. Umożliwia naukę podstawowych operacji matematycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie liczb wielocyfrowych, w ramach angażujących gier.

Poniżej jest link do produktu w cenie promocyjnej dla naszej daltońskiej społeczności.

KUP TERAZ

Rozgrywka toczy się w scenerii pastwiska Abla, mieszkańca starożytnego Państwa Inków. Gracze, pod pozorem organizowania przestrzeni dla zwierząt, zapoznają się z regułami przemieszczania figur na planszy. Po opanowaniu tych zasad, uczestnicy stopniowo przechodzą do rozwiązywania coraz bardziej skomplikowanych łamigłówek, aż osiągną poziom ekspertów zdolnych do zarządzania pastwiskiem. W tym momencie, gry nie koncentrują się jeszcze na aspektach matematycznych. Matematyka wkracza do gry dopiero po zrozumieniu podstawowych reguł, co pozwala dzieciom na łatwe operowanie liczbami wielocyfrowymi i tworzenie własnych zadań matematycznych.

Zestaw Yupana jest doskonałym narzędziem nie tylko dla dzieci ciekawych matematyki i zabawy liczbami, ale również dla tych, które napotykają trudności w nauce, w tym dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię czy autyzm, pomagając im w rozwijaniu umiejętności rachunkowych. Nie tylko dzieci, ale i dorośli znajdą przyjemność w rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek i poznawaniu metody rachunkowej Inków.

Zaleca się, aby w pierwszych etapach nauki dziecko było wspierane przez dorosłego, który pomoże mu odkryć tajniki gier Inków oraz wprowadzi w zasady matematyczne, co umożliwi pełne wykorzystanie potencjału edukacyjnego zestawu.

Skład Zestawu edukacyjnego Yupana. Gry liczbowe Inków:

 1. Yupana – plansza do liczenia.
 2. Książka Yupana. Liczydło Inków. Gra 1 i 2, K. Sieńkowski, Yupana Polska, Siedlce 2023.
  ISBN 978-83-963888-3-4; format B5, druk kolorowy, szycie zeszytowe, liczba stron: 64.
 3. Talia A z 30 kartami wyzwań do Gry 1. Oczyść pastwisko (dodawanie).
 4. Talia B z 30 kartami wyzwań do Gry 2. Przegoń lisy (odejmowanie).
 5. Żetony (drewniane sześciany w dwóch kolorach, ok. 45 szt.)
 6. Kod QR. Kod prowadzi do strony, gdzie znajdziesz:
  • Cenne wskazówki przyspieszające naukę gier.
  • Dodatkowe, trudniejsze  wyzwania do gry Oczyść pastwisko (10 wyzwań) i Przegoń lisy (10 wyzwań”).
  • Działania odpowiadających kartom wyzwań z talii A i B.
  • Karty pracy ułatwiające przejście od gier do rachowania.

Przeznaczenie (wiek): 5+

Liczba graczy: 1
(możliwa jest rozgrywka w formie rywalizacji na czas z większą liczbą osób, po dokupieniu dodatkowych plansz Yupana i żetonów dla każdego gracza).

Pudełko: ekologiczne
Certyfikat: CE

Dodaj komentarz