Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Pedagogika planu daltońskiego – R.Roehner, H.Wenke 2011

„Pedagogika planu daltońskiego” której autorami są Roel Roehner i Hans Wenke, to praca zawierająca najważniejsze treści z trzech poprzednich książek ww. autorów, traktujących o planie daltońskim. Roel Rohner jest Prezydentemn Fundacji Dalton International, a Hans Wenke międzynarodowym konsultantem ds. pedagogiki planu daltońskiego.

HELEN PARKHURST – KUP TERAZ

Książka poza częścią opisową, dotyczącą samego systemu, opowiada wiele o sposobach wdrażania go w codziennej pracy nauczyciela. Jest pełna opisów praktycznych rozwiązań, które w powiązaniu z merytoryczną podbudową wyjaśnia wiele wątpliwości z jakimi spotyka się nauczyciel, podejmując się pracy według pedagogiki wywodzącej się z idei edukacyjnych Helen Parkhurst.

Duża liczba załączników, tabel, zdjęć to porcja gotowych rozwiązań, narzędzi i podpowiedzi dla tych wszystkich, którzy ten system wybrali w swojej pracy z dziećmi. Jest to również doskonały podręcznik dla studentów i pedagogów praktyków, którzy chcą poszerzać swój zasób wiedzy pozwalający udoskonalać warsztat pracy. Osobowości autorów, ich doświadczenie, merytoryczna opieka reformatorów polskiej oświaty oraz atrakcyjna forma edytorska, jaką uzyskała ta publikacja to dodatkowe atuty tej książki.