Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Najlepszy nauczyciel Świata – Mariusz Wojciński

Nauczyciel odgrywa ogromną rolę w życiu dziecka.

Dobry wychowawca nie tylko przekazuje bezcenną wiedzę, ale również wprowadza i przygotowuje ucznia na późniejsze dorosłe życie. Niestety wiele osób tego nie widzi, przez co zawód nauczyciela pozostaje nadal niedoceniany. Jednak w Polsce z roku na rok rośnie liczba „edukacyjnych świrów”, którzy nie boją się łamać systemu i zaczynają uczyć zgodnie z własną wizją, a co za tym idzie skuteczniej. Jedną z takich osób jest Mariusz Wojciński, nauczyciel przedmiotów ścisłych takich jak przyroda, biologia i chemia, a od niedawna najlepszy nauczyciel na świecie!

Nie wiedzieliśmy, że istnieje konkursie na najlepszego nauczyciela świata.

Tak, dokładnie- najlepszego nauczyciela ŚWIATA! Taki konkurs istnieje, co więcej w tym roku zaszczytny tytuł zdobył Polak-  wspomniany wyżej Mariusz Wojciński. Wśród nominowanych było również kilku innych przedstawicieli naszego kraju, co świadczy o wysokim poziomie, jaki prezentujemy na arenie międzynarodowej. Mariusz pokazuje, że jeśli się chce, to można edukować inaczej i jak zaznacza, trzeba wiedzieć, że praca nauczyciela nie polega na realizacji podręczników, tylko włożeniu wysiłku, w to, żeby dzieci faktycznie się czegoś nauczyły. 

W szkołach konkursy pojawiają się dość często, ale spójrzmy na nie perspektywy dziecka.

Zazwyczaj wszyscy marzą o wygranej, jednak zwycięzca może być tylko jeden, co prowadzi do smutku i rozczarowania reszty grupy. Nie wszyscy potrafią pogodzić się z przegraną. Jedni będą źli, drudzy smutni. Kolejną sprawą są rodzice, którzy często angażują się w pomoc swojemu dziecku, dlaczego jest to niewłaściwe? Po pierwsze wyręczają młodych, a po drugie jest to niesprawiedliwe względem uczniów, którzy sami wykonali pracę. 

Warto więc postawić pytanie, czy w takim razie konkursy są złe? Nie!  Taka formuła jest jednak dobra dla dorosłych, którzy liczą się z ewentualną przegraną i potrafią odpowiedzialnie podejść do tematu, niekoniecznie dla dzieci. 

Serdecznie zapraszamy na rozmowę z najlepszym nauczycielem świata Mariuszem Wojcińskim. Dyskutowaliśmy na temat konkursu, motywacji, pracy nauczyciela i nie tylko! Całość znajdziecie jak zawsze na naszym kanale. 

Listen to „ONDU#120: Najlepszy nauczyciel Świata – Mariusz Wojciński” on Spreaker.