Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Mój osobisty projekt zmiana – Oktawia Gorzeńska

Zmiany są elementem towarzyszącym nam na każdym etapie życia, jednym przychodzi to z łatwością, drugim wręcz przeciwnie i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu musimy wyjść poza swoją strefę komfortu. Strach rodzi opór, który zniechęca do podjęcia ważnych decyzji, mających ogromne znaczenie dla samorozwoju. Oktawia Gorzeńska to nauczycielka, dyrektorka i autorka książki „Projekt zmiana- od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole- warsztatownik”, która opisując swoje perypetie zawodowe, udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a przy odpowiednim przygotowaniu można osiągnąć wszystkie założone cele. 

„Pielęgnuj drobne nawyki. Świat jest zbudowany z malutkich cząstek, a diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli marzy Ci się duża zmiana, to zacznij od drobnych spraw, które się na nią składają” – Oktawia Gorzeńska

Zanim zaczniemy zmieniać świat, musimy zacząć od samych siebie, nabywając odpowiednie kompetencje i środki, które pozwolą nam się dalej rozwijać. Wielkie decyzje wymagają przygotowania, wysiłku i przede wszystkim determinacji w dążeniu do tego, w co wierzymy. Błędy, czy upadki będą się zdarzać, ale nie warto się poddawać. Każdy dołek to nowe doświadczenie i umiejętności, które przełożą się na późniejszy sukces. 

Zmiany są ważne w każdej dziedzinie, a szczególnie w edukacji. W końcu w dużej mierze to właśnie od nauczycieli zależy, na jakich dorosłych wyrosną dzieci. Warto więc stworzyć im miejsce, w którym będą czuły się dobrze i bezpiecznie. Jednak sama przestrzeń nie wystarczy. Wszystkie działania muszą iść razem z procesem dydaktycznym.  Innowacyjne klasy oraz nauczanie nastawione na rozwój talentów, współpracę i komunikację to podstawa. 

Serdecznie zapraszamy na niezwykle inspirującą rozmowę z Oktawią Gorzeńską. Mówiliśmy o tym, jak zdobyć się na odwagę i zacząć wprowadzać zmiany w życie. Całość znajdziecie jak zawsze na naszym kanale. 

Listen to „ONDU#129: Mój osobisty projekt zmiana – Oktawia Gorzeńska” on Spreaker.