Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Daltońskie inspiracje – czyli jak przygotować daltońskie zajęcia?

KOCHAJMY PTAKI – to tygodniowy projekt, który może być punktem wyjścia do podobnych pomysłów na ciekawe zajęcia. Założenie tego projektu dotyczyło ptaków w najbliższej okolicy, ale można go rozszerzyć, jeśli dzieciom temat się spodoba do ptaków egzotycznych, w gospodarstwie wiejskim etc. Dotąd prowadziłam te warsztaty podczas spotkań z nauczycielami, a cały mój program zajęć z pedagogiki zabawy przeorganizowałam pod kątem planu daltońskiego. Brak czasu nie pozwala mi na sprostanie zapotrzebowaniu, więc będę stopniowo całą swoją wiedzę i doświadczenie udostępniać szerszemu gronu odbiorców w postaci kursów online. Ponieważ tematyka moich zajęć to jest zawsze dużo działań, aby te kursy nie były suchymi wykładami, będę je uzupełniała o nagrania z przeprowadzonych w realu zajęć. Będą się one pojawiały stopniowo, w miarę możliwości znalezienia czasu na szkolenia wyjazdowe, albo na miejscu w moim gabinecie terapii w Łodzi.

W kursie Kochajmy ptaki odpowiadam na następujące pytania:
1. Jak zaplanować holistyczne zajęcia w przedszkolu na cały tydzień, bez potrzeby korzystania z podręcznika?
2.Jak powinny wyglądać daltońskie zajęcia w przedszkolu?
3. Jak wykorzystać metodę projektu czyli jak planować i pracować, aby dzieciom chciało się chcieć.
Każda lekcja łączy ze sobą edukację matematyczną, środowiskową, artystyczną, ruchową, muzyczną i językową wykorzystując do tego celu podstawowe środki dydaktyczne. Poza szczegółowym opisem zajęć zawiera wskazówki jak przygotować na dany dzień zadania daltońskie.

Zainteresowani kursem mogą od razu kliknąć w link :

A jeśli chcesz tylko posłuchać o tym jak można podejść do planowania zajęć bez podręcznika z uwzględnieniem zasad planu daltońskiego, to zapraszam na spotkanie ze mną w tym krótkim video: