Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Pedagogika planu daltońskiego – szkolenie podstawowe 05 11 2016 Łódź

Print

UWAGA: MAMY KOMPLET ZGŁOSZEŃ.

Aby zapewnić komfort naszym drogim uczestnikom, zamykamy listę ( 20 osób ). Kolejne zgłoszenia będa trafiały na listę rezerwową. Po otrzymaniu wpłat, potwierdzimy udział. Z osobami, które wpłaca a nie dostaną się na listę skontaktujemy się telefonicznie aby zdecydować o zwrocie pieniędzy lub zadeklarowniu udziału w szkoleniu wiosennym.

Już stało się chyba tradycją, że jesienią organizujemy szkolenie z Pedagogiki planu daltońskiego – tzw szkolenie podstawowe, a więc dedykowane osobom które rozpoczynają przygodę z ideą Helen Parkhust, które chcą poznac zasady planu daltońskiego, aby móc podjąć decyzję czy jest to sposób pracy „dla mnie”. Jest to też propozycja dla tych z czytelników naszej strony, którym nie udało się zorganizować szkolenia w swoich placówkach a są nadal zainteresowani szkoleniem.  Zapraszamy wszystkich chętnych 5 listopada do Łodzi, a poniżej podajemy szczegóły dotyczące szkolenia.

Pedagogia planu daltońskiego – szkolenie podstawowe

Podczas  zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Zajęcia prowadzone są przez trenerów mających doświadczenie szkoleniowe, wiedzę nt pedagogiki daltońskiej zdobytą na szkoleniach zagranicznych i krajowych. Z kontaktów krajowych z nauczycielami, którzy z powodzeniem stosują ten sposób na edukację, zbierają doświadczenie, które pozwala modyfikować szkolenie, tak aby było najefektywniejszym wykorzystaniem 6 godzin zajęć szkoleniowych. Dla uczestników czekają też niespodzianki.

Zajęcia dzielą się na 4 części :

1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, losy pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego.

2. Motywacja wewnętrzna kluczem do odpowiedzialności za własną edukację

3. Praktyczne zastosowanie pedagogiki planu daltońskiego w szkole i przedszkolu.

4. Aranżacja sali, wykorzystanie pomocy edukacyjnych, organizacja czasu pracy.

Wykładowcy:

Anna Sowińska – Konsultant edukacji daltońskiej, w latach 2008-2015 dyrektor i założyciel pierwszej daltońskiej szkoły podstawowej w Polsce, trener  Alter Edukacji

Robert Sowiński – Członek Zarządu Fundacji Dalton International, wydawca „Pedagogiki planu daltońskiego” R.Rohnera i H.Wenke, SOR-MAN Łódź 2011.

Koszt szkolenia to 200 zł. Dla osób, które się zgłoszą i dokonają wpłaty do końca września, cena wynosi 150 zł. W ramach tej opłaty uczestnik otrzymuje certyfikat, „Pomocnik nauczcyiela”, który zawiera gotowe pomysły na pomoce edukacyjne tzw daltońskie, pozwalające od następnego dnia wdrażać elementy planu daltońskiego. Zapewniamy również ciepły posiłek, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Zajęcia zaczynają się o godz. 10.00 , o miejscu poinformujemy w póżniejszym terminie, tak aby warunki szkolenia były dostosowane do ilości chętnych. W obu możliwych lokalizacjach istnieje łatwy dojazd z łódzkich dworców, są też bezpłatne miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych uczestników szkolenia.

W celu zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu proszę o :

–  kontakt telefoniczny (727 588 044) – wystarczy wysłać smsa z adresem mailowym, a niezwłocznie wyślemy warunki uczestnicztwa i dane do wpłaty

lub

– wysłać wiadomość TUTAJ

lub

– wysłać zgłoszenie z adresem mailowym poprzez FB: https://www.facebook.com/PlanDaltonski/

Serdecznie zapraszamy!