Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl

Poznaj zasady planu daltońskiego – spotkania z praktykami

Chcesz poznać plan daltoński?

Praktycznie dopiero w 2011 roku tematyka planu daltonskiego pojawiła się na konferencjach i w dyskusjach przy okazji targów edukacyjnych. Dzięki książce „Pedagogika planu daltońskiego”, wiedzę praktyczną można poznać w zasadzie natychmiast. W książce tej omówiono podstawowe zasady jakimi kieruje się pedagogika daltońska.

Autorami są pasjonaci-edukatorzy z kraju, gdzie plan daltoński od wielu lat jest stosowany w edukacji. Roel Rohner i Hans Wenke wiedzą  jak do edukacji małego dziecka podchodzi się w różnych krajach i tak zredagowali swoją książkę aby uniknąć opisu tego systemu tylko z perspektywy Holandii. Dowodem też na to moze być fakt, że nauczyciele którzy zapoznali się z treścią podręcznika oraz brali udział w szkoleniach zagranicznych z dużą łatwością wdrożyli edukację daltońską w szkole podstawowej. W Polsce z uwagi na rozdzielenie dzieci w zależnosci od wieku pomiędzy przedszkolem a szkołą, innne wyzwania sa stawiane pedagogom. Nie ma co ukrywać, w szkole z uwagi na spójność z podstawą programową jest to nieco trudniejsze niż w przedszkolu, gdzie główny nacisk kładzie się na elementy wychowawcze.

Jeśli chcielibyście spotkać się z praktykami edukacji daltońskiej, uzyskać pomoc merytoryczną, nawiązać kontakt z pierwszą szkołą daltońską w Polsce (również z oddziałem przedszkolnym) zapraszamy do kontaktu z Alter Edukacją, która współpracuje z  trenerami-specjalistami edukacji daltońskiej.