Sygnalizator w planie daltońskim
Pomoce edukacyjne / 15 lipca 2016 / Ilość odsłon: 20 227

Spośród wielu tzw. pomocy daltońskich, sygnalizator jest jednym z tych od których zaczynają nauczyciele wdrażając w swojej pracy pedagogikę planu daltońskiego. Wykorzystując metodę odroczonej uwagi dajemy dziecku możliwość samodzielnego stawienia czoła zadaniu. Najczęściej nauczyciel wykorzystuje tę pomoc w ten sposób, że przed przeczytaniem instrukcji do zadania umieszcza na czerwonym polu specjalny pierścień, aby zaznaczyć jakie formy pracy teraz będa obowiązywały.

Dni tygodnia – wielkoformatowa gra planszowa
Pomoce edukacyjne / 13 stycznia 2015 / Ilość odsłon: 13 538

W najbliższym czasie pojawi się na rynku najnowsza gra planszowa Alter Edukacji pt.”Dni tygodnia”. Tak jak poprzednie z serii maxi plansz, występuje w dużym formacie, tzn 150cmx150cm i wykonana jest z lekkiego trwałego materiału tak, aby mozna było się na niej bawić zarówno w klasie jak i na zewnątrz ( na dworze, na polu jak kto woli 🙂 ).

Gra daltońska dla nauczycieli i wychowawców
Pomoce edukacyjne / 28 stycznia 2014 / Ilość odsłon: 15 517

Trwają prace redakcyjne, tłumaczenia i przygotowanie wersji polskiej, planszowej gry edukacyjnej dla nauczycieli i wychowawców szkół i przedszkoli, które podążają drogą pedagogiki planu daltońskiego. Będzie to kolejny materiał nt edukacji daltońskiej wydany przez wydawnictwo SOR-MAN przy współpracy z Dalton International. Autorami gry są Roel Roehner i Hans Wenke, których „Pedagogika planu daltońskiego” pojawiła się na półkach w 2011 roku.